mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Kia Venga

Twój samochód - Kia Venga

Venga

~Jaro

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-22 | 10:50

Venga nei jest samochodem, zle wykonanym wrecz przeciwnie za 45 400, aktualnie posiada dobre wyposazenie, co do silnika 1.4 90 km nie jest on taki smutny jak ktos pisze, samochodem trzeba umiec jezdzic , a nie nazekac, sprawuje sie na drodze fantastycznie i silnik ten jest na tyle elastyczny , ze smialo mozna wyprzedzac, ale madze bo nie wiemy kogo mamy na przeciw, Citroena C3 odpala w wielu wzgledach, a Honde ze smutnym wnetrzem i malymi gabarytami oraz cenami serwisowymi stawia dalej. Stylistycznie, i mechanicznie oceniam ja na 4+ + dluga gwarancja i bazowanie na silnikach licencyjnych JAPONSKICH samochodow np. MAZDY. Za te pieniadze warto ja nabyc i cieszyc sie z wygodnej jazdy i bezpiecznej.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~nauczyciel

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-22 | 11:04

Wiesz co chciałem przeczytać Twój komentarz, ale mniej więcej po 1/3 zmęczyłem sie i już nie dokończyłem. Jak się udzielasz na forum, staraj się przstrzegać choć podstaw poprawności jęz. polskiego, a nie że brak polskich znaków, przecinków plus różne inne błędy, że aż sie tego nie da czytać.
A żeby nie było zupełnie OT, Kia Venga wydaje się być kolejnym solidnym autem, z atrakcyjną ceną, które na takim rynku jak polskim ma spore szanse na sukces.

~Eliot

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-04-13 | 14:41

Dla szukających obiektywnej oceny Vengi. Mam to auto prawie dwa miesiące (1,4, benz, wersja M plus pakiet bezp). Zanim kupiłem, szukałem w necie wiadomości o wadach, bo zalety to sam sobie znajdę. Tak to jest, że właściciele zawsze chwalą swój wóz. Ja też bardzo chwalę, ale podzielę się tym, co mi nie pasuje. 1) Brak obicia drzwi materiałem. 2) Nieprzydatny podłokietnik między kierowcą a pasażerem, bo zbyt wąski i krótki. 3) Podłokietniki w drzwiach nie są wygięte do góry w przedniej części. 4) Komputer zeruje średnie spalanie co jakiś czas bez powodu (na forach widzę, że we wszystkich Vengach tak jest i nikt nie wie dlaczego). 5) Jakoś szybko mi się auto brudzi, jak żadne inne wcześniej. 6) Przy włączonym nadmuchu na szybę klima włącza się automatycznie a nie zawsze tego chcę - muszę ręcznie wyłączać. 7) Brak możliwości wyłączenia świateł przy uruchomionym silniku - problem o tyle ciekawy, że u dealera można zmienić ustawienia, ale wtedy nie będą się zapalały samoczynnie przy włożeniu kluczyka.
Tyle wad znalazłem przez dwa miesiące. Zalet sporo, ale to raczej wcześniej przeczytałem, więc nie ma co pisać o miejscu w środku, czy wariantach bagażnika. Dwie rzeczy mnie bardzo zaskoczyłu in plus: 1) cicha praca silnika. 2) Brak przechyłu na zakrętach - jeżdżę spokojnie ale dla sprawdzenia kilka razy ostrzej wziąłem zakręt i byłem niesamowicie zadziwiony.

~Kondi

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-05-01 | 09:41

Witajcie, szukam właśnie auta, które powozi moją mamę i uważam vengę za idealne auto dla niej.
Co do wad wymienionych prze Eliota, to chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że samoczynne włącznie klimy przy nadmuchu na szybę, to standard w wielu autach( mam to w octavii FL i miałem w focusie I generacji. W focusie co gorsze, nie zapalała się lampka informująca o włączonej klimie).
Brak możliwości wyłączenia świateł w dzisiaj sprzedawanych autach, to też raczej norma na naszym rynku.

Co do podłokietnika, to mi idealnie taki pasuje. Denerwują mnie takie instalowane na środkowej konsoli. Oczywiście w Kia Venga nie jest on idealny.Jak jest opuszczony, to nie pozwala zapiąć pasów, więc trzeba nim jeździć góra-dół. Zapewne jak ktoś nie lubi podłokietników, to będzie go też denerwował w pozycji podniesionej, bo przy zmianie biegów niektórzy obijają łokciem.
Co do obicia drzwi i wyprofilowania podłokietników na drzwiach, to widziały gały co brały :)

Uważam ponadto, że lusterka zewnętrzne są bardzo słabe. ścięte inaczej niż w większości samochodów i jak dla mnie, mało w nich widać.
Silnik 1.4 90km benz. na jazdach testowych raz wydaje się być w miarę żwawy, a raz mułowaty. Czyli pewnie da się go nauczyć i jeździć nim stosunkowo płynnie.

zetmichu

Nowicjusz

zetmichu

Miasto: Gniezno

Auto: Kia Venga

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-05-11 | 20:10

Witam
Odnośnie świateł to u mnie nie ma tzw. świateł dziennych(zmieniły się przepisy i nie mogą być podłączone bezpośrednio czyli na stałe),lecz to żaden problem.
Nie wyłączam świateł (włącznik włączony) w ogóle po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyka światła gasną same po czasie, a jeśli mają zgasnąć od razu to dwa razy naciskam zamykanie na pilocie. Natomiast po włożeniu kluczyka do stacyjki zapalają się od razu postojowe , a po odpaleniu mijania lub drogowe w zależności jakie były włączone.
Jak odbierałem samochód też tego nie wiedzieli i byli zdziwieni ,że coś takiego jest.
Co do brudzenia to myślę , że to wina koloru. Mój jest brązowo-złoty i tak mocno nie widać brudu.

~drk

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-06-20 | 15:03

Oprócz niekwestionowanych zalet są dyskwalifikujące wady. Niestety już po 3 dniach od odbioru stwierdziłem, że Venga z silnikiem Diesla 1,6 jest bardzo głośna w kabinie. Przy niskich prędkościach obrotowych silnika, czyli po każdej zmianie biegu, radio przestaje być słyszalne. Zawieszenie twarde i równie głośne na miejskich dziurach. Przy prędkości ponad 100km/h dochodzi szum powietrza w górnej części nadwozia.

~ie3

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-06-20 | 23:13

Od 3 miesięcy posiadam Vengę S 1.4 benz. 90km . Z wad jakie wyszły przez te 3 miesiące to przede wszystkim gasnący zegarek ze wskaźnikiem temperatury . Da się go jedynie włączyć przez wyjęcie i włożenie bezpiecznika . Czasem też skrzypi górna deska w bagażniku z podwójnej podłogi , ale z deską jest większy problem bo jest troszkę za wąska i przy delikatnie załadowanym bagażniku spada . W serwisie jak na razie nie mają rozwiązania na te problemy . Jednak co najważniejsze samochód jest w stanie pomieścić więcej niż niejeden kompakt . Silnik mimo pojemności 1.4 jeździ bardzo dynamicznie , a po przebiegu 2500 km średnie spalanie wynosi 7 litrow na 100 km z czego 75% dystansu przejechane w mieście w niesprzyjających warunkach do oszczędnej jazdy . Ogólnie samochód bardzo udany , dobry konkurent nawet dla kompaktów , szczególnie w takiej cenie.

~M5

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-06-28 | 06:59

Światła można wyłączyć naciskając szybko dwukrotnie pilota zamykającego samochód.

~Nigdy więcej kia

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-07-08 | 11:50

Można się cieszyć samochodem o ile się nim jeździ. Mój stoi w serwiisie od 8 tygodni i brak części - KIA bezradna. Polecam przeczytanie mojego watku pt. "KIA Venga 1,6 benzyna - problem z poduszką powietrzną i serwisem KIA".

~ola

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-07-16 | 11:07

Moja Venga okazała sie strasznym niewypałem, nigdy nie przestane zalowac, ze go kupiłam. Samochód mam od połowy kwietnia, zabierala go pomoc drogowa juz 4 razy, za kazdym razem przegrzewał sie silnik. Teraz boje sie pojechac gdzies dalej, (wyjazd wakacyjny), zeby znowu nie stanać w polu, szczegolnie, ze mam malutkie dziecko.
Dodam, ze nie kupiałm najtanszej wersji, (1,6 benzyna + gadzety). I jeszcze jedno na 4 miesiące posiadania samochody jezdzialam nim w sumie 34 dni, pozostale stal w serwisie. Kazdemu kto chce kupic, odradzam z calego serca. Podobno takich egzemplarzy jak moj jest wiecej.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2020