mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Mazda 2

Twój samochód - Mazda 2

błąd poduszki powietrznej MAZDA 2 2003 r

~Dziadek

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-08-28 | 20:41

Witam
Problem polega na tym że od jakiegoś miesiąca (tak twierdzi kolega) zaczęła palić się kontrolka srs , fakt na początku na przemia raz świeciła raz nie. Kontrolka na początku miga 2 razy , chwilka przerwy i znowu 2 razy, następnie jest dłuższa przerwa i znowu to samo, później świeci na stałe. Po podłączeniu pod jakiś interfejs wyskakuje błąd "brak połączenia z poduszką fotela kierowcy" . Od razu pogrzebałem w kostce, sprawdziłem fotel pod kątem maty ale takiej nie posiada, podgiąłem blaszki w kostce poszarpałem przewodami i pomogło na 4 dni, więc po tym wszystkim pozwoliłem sobie na wymianę kostki na zwykłą elektryczną bo byłem pewny że to kostka, ale niestety nie !!! , więc podłączyłem na krótko bez żadnej kostki i też nie pomogło. pozwoliłem sobie odłączyć z drugiego fotela poduszkę i chciałem sprawdzić jaki błąd wyskoczyć, zaskoczyło mnie to że miganie kontrolki nic się nie zmieniło.
Proszę o jakieś podpowiedzi gdzie szukać przyczyny jak to sprawdzić np poduszkę czy jest sprawna może miernikiem tylko jak na przejście, opór jak można w ten sposób to jakie wartości powinny być, ewentualnie sterownik poduszek jest uwalony, tylko gdzie go szukać
proszę o jakieś podpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~jachuk

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-08-23 | 15:31

Witam,
Jestem ciekaw czy udało sie rozwiązać temat poduszki - kontrolki poduszki. Mam ten sam błąd 22.
Dzieki

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2022