mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Mazda 3

Twój samochód - Mazda 3

czasem przerywa/gaśnie podczas przyspieszania

alabaster

Nowicjusz

alabaster

Miasto: Ostrołęka

Auto: Mazda 3

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-06-13 | 16:45

Z moją Madzią jest pewien problem i nikt nie potrafi postawić żadnej diagnozy. To jest model z 2006-go roku 1.6 diesel (80 KW), przebieg mniej niż 200000 km. Kupiłem ją miesiąc temu i zdarzyło się kilkakrotnie, że podczas mocnego przyspieszania (2-gi, 3-ci bieg), przerywała przez chwilę (jakbym zupełnie zdjął nogę z gazu) , a dwukrotnie nawet zgasła i dopiero zapaliła po kilku próbach.
Jedyne wspólne okoliczności to takie, że było to zaraz po kilku pierwszych minutach jazdy danego dnia (raz około południa, innym razem rano, ale też ciepło - jeśli to miałby jakieś znaczenie), tak, że silnik miał zawsze temperaturę prawie roboczą. Potem po takim incydencie mogłem jeździć cały dzień w różny sposób bez jakichkolwiek niepokojących objawów. Tak jak wówczas, gdy rozpoczynałem dzienną jazdę odrobinę łagodniej, po całkowitym rozgrzaniu nie występował ten problem przy nawet najmocniejszym przyspieszaniu.
W międzyczasie wymieniłem filtr paliwa - nie pomogło.
Czy ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć? Z góry dziękuję.

strona 1 (z 3) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

artur123i

Nowicjusz

artur123i

Miasto: Krasnystaw

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-07-03 | 15:38

Czy wiesz już może jej było bo ja mam podobny przypadek, tylko nie gaśnie ale na niższych obrotach trochę jakby słabła, po krótkim czasie puści dymka i dopiero przyśpiesza. Z góry dzięki za odpowiedz.

~roomk

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-08-04 | 22:39

hej jestem właścicielem takiego samego modelu mazdy 3 zalecam sprawdzenie wężyka doprowadzającego paliwo. wcześniejsze modele nie posiadają zaworu zwrotnego i paliwo wraca do baku. mi zepsuła się papa paliwa, i po wymianie dalej tak samo było dopiero po konsultacji z serwisem Mazdy zalecili wymianę końcówki wężyka (nie tanio) ale pomogło
.

alabaster

Nowicjusz

alabaster

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-11-21 | 14:17

Już wszystko jasne. W serwisie poinformowali mnie (po dwukrotnym sprawdzeniu), że to DPF - czyli filtr cząstek stałych. Dzięki niemu właśnie auto spełnia wymogi EURO-4, itp, itd. Konieczna wymiana, ponieważ z takim przebiegiem (około 200.000 km) szanse na dalszą eksploatację w takim stanie są praktycznie zerowe. Już gasł mi coraz częściej przy próbie nawet najmniejszego dotknięcia pedału gazu. Na drugi dzień trochę się poprawiło na tyle, że mogłem dojechać do warsztatu (90 km). Ale z wyprzedzaniem innych pojazdów był już problem. Koszt w serwisie to minimum 3500 zł. Plus uzupełnienie płynu kilka stów, to uzbiera się ze 4000 zł. Zdecydowałem się na fizyczne usunięcie go, czym zajmuję się sporo warsztatów w Warszawie - koszt: 1000 zł. Problem nie istnieje.
Swoją drogą, to ciekawe, że takie filtry tyle kosztują. W serwisie poinformowali mnie na pocieszenie, że i tak mam szczęście, bo w niektórych modelach Mazdy koszt to 8, 10, a nawet 12.000 zł (słownie: dwanaście tys. zł). Droga ta ekologia.

alabaster

Nowicjusz

alabaster

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-12-28 | 20:29

No i niespodzianka! Objawy wróciły z takim samym natężeniem, czyli bez zmian. Owszem, DPF może i był do wymiany, ale to nie było to. Nie takie objawy, gdyż wówczas moc byłaby zredukowana, a nie jak w tym przypadku przerywał, a nawet gasł. Co zresztą sugerowałem. Kochane ASO! 2 x 200 zł jak psu w d... A mogło być jeszcze drożej...
Inni natomiast sugerowali EGR lub po prostu mówili: "Mazda tak ma." Czyli że co? Mam go zezłomować?
Trafiłem w końcu (całkiem przypadkiem) na podrzędny zdawałoby się warsztat w Ostrołęce, a w nim elektryk, który podjął się naprawy. Po około 2-3 godzinach auto było do odbioru. NAPRAWIONE!!! Koszt: 450 zł.
Ale mam też złą wiadomość. Nie podał przyczyny niestety, co sobie zastrzegł przed naprawą. Byłem zdesperowany więc się zgodziłem. Czy żałuję? Chyba nie. Dał gwarancję, a w razie czego mam dobrego elektryka pod ręką. Polecam.

~Michał MAZDA 3

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-03-20 | 07:50

Witam, tez posiadam mazde 3 1.6 diesel, wymieniłem juz nazwet zawór EGR, miesiac pojezdził i na nowo mam ten sam problem :/ jak mozesz to podaj namiary na tego elektryka z ostrołeki na maila michal_mitiu@wp.pl

~darek

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-06-11 | 09:44

Mam takie same objawy jak wy - z rana autko gasnie dopiero po nabraniu odpowiedniej temperatury wszystko gra, lecz gdy tylko autko postoi ok 4 -5 godzin znow ten sam problem, juz paru mechanikow rozlozylo rece, lecz wszyscy sugeruja wymiane silniczka krokowego , lecz na komputerze nic na niego niewskazuje- malo tego niema zadnych bledow- sprawdzalem to co napisaliscie - i zgadzaloby sie to 450 zl bo 300 zl silniczek + robota 150 zl i to samo mi mowili na 2-3 godziny autko u mechanika - czy ktos moze mi to potwierdzic?

wingtsun

Nowicjusz

wingtsun

Miasto: Gdańsk

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-12-23 | 20:03

te same objawy - jak u Was sytuacja się poprawiła?

jerzy11

Nowicjusz

jerzy11

Miasto: Warszawa

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-12-31 | 14:52

Mam ten sam problem z mazdą3 2006r wymieniłem zawór EGR dalej po przejechaniu około 100 km po zmianie biegu na wyższy silnik gasł. W serwisie powiedzieli ze trzeba wymienić filtr cząsek stałych lub wypalić ale na wypalenie nie dają gwarancji lub wyciąć filtr ,zdecydowałem się na wycięcie i okazało się ze filtr był czyściutki, wiec w serwisie robią to na czuja nie wiedzo czy zapchany czy nie , Po wycięciu filtra dalej są te same objawy po dobrym rozgrzaniu silnika przy zmianie biegu 4/5 silnik gaśnie, zaznaczam ze wymieniłem filtr paliwa ,filtr powietrza objawy nie ustąpiły
Pomocy proszę co z ta Mazdo może być ?

~Gadziu

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-01-03 | 19:30

Dziś odebrałem Mazdę 3 1.6 i poza DPF który był zapchany i EGR który się blokował jest takie małe urządzenie o nazwie z faktury: Zawór -reg dawki paliwa- koszt 422zł. Teraz już jest wszystko ok/

strona 1 (z 3) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019