mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Mazda 5

Twój samochód - Mazda 5

Problem z rozruchem

~Lysy

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-05-23 | 12:13

Proszę o pomoc mam mazdę 5 2005 rok 2,0 benzyna .Z rana odpala dobrze od strzała przejadę 1 km zgaszę i ponownie chcę odpali albo długo kręci albo odpali i zgaśnie albo trzepie silnikiem ale zawsze odpali jak jest gorąca jest raz ok raz tak sobie . Macie jakiś pomysł jak to naprawić

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

artbar

Nowicjusz

artbar

Miasto: Lubliniec

Auto: Mazda 5

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-05-30 | 10:22

Witam Serdecznie kolego mam to samo w mojej mazdzie 1.8 wiesz już coś na ten temat.

~johny

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-11-23 | 17:41

mam tok samo? a bierze wam olej?

~mazda 5 1,8

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-11-30 | 15:11

Jesli chodzi o odpalanie prawdopodobnie trzeba przeczyscic przepustnice , sprobujcie wciskac pedał gazu po zgaszeniu silnika , jesli bierze wam olej to remont silnika czyli głowica i pierscienie

~johny

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-01-06 | 11:30

kolego zajrzałęm do przepustni wydaje sie być czysta? (jestem mechsanikiem) co da że wcisne pedał po zgaszeniu? Nakompie parametry wporządku i brak błędów?Miałeś taki przypadek ?

~mechanik bezproblemowy

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-01-06 | 12:08

Miałem i sprzedałem, problem znikł. :)

~Boss

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-01-12 | 13:46

I co kolego. Wiesz już o co chodzi

~benzyniak

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-01-28 | 02:00

może pomoże czyszczenie i adaptacja przepustnicy, ponadto należy sprawdzić wtryski benzyny czy nie kapią i zalewają świece, na wszelki wypadek świece zapłonowe do wymiany lub oczyszczenia i wygrzania, sprawdzić rezystencję cewek zapłonowych i wymienić tą która rożni się od pozostałych, czujnik temperatury wody chłodzącej może pokazywać inną wartość niż rzeczywista (nie pokaże błędu jeżeli jakiś tam odczyt jest) a co za tym idzie sterownik podaje nieodpowiednią dawkę paliwa co może powodować albo zalewanie świec lub trudności w uruchomieniu na za małej dawce - obowiązkowo czujnik do wymiany, Poza tym filtr paliwa na pewno do wymiany. Całość u pana Kazia może kosztować jakieś 400zł. Możesz próbować wszystkiego po kolei, ale ja bym zrobił wszystko za jednym zamachem.

~benzyniak

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-01-28 | 02:03

i jeszcze sprawdzić czy pompa paliwa podaje odpowiednie ciśnienie.

~johny

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-02-16 | 16:49

kolegow mazdach 5 benzyna nie mia filtra paliwa! przepustnica zostałą sprawdzona i jest zaadaptowana prawidłowo! świece wymieniłęm na orginały! problem jest ten sam! pompa podaje dobre ciśnienie ! ale jest ciekawostka przy dwukrotnym przekręceniu zapłonu i wciśnieciu dwa trzy razy pedału gazu i potem przekreceniu kluczyka auto pali mna strzał ! jakieś pomysły ?

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019