mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Mercedes Klasa C

Twój samochód - Mercedes Klasa C

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Mercedes C180 Kompressor BluEfficiency: Oszczędność?

marko1

Motoryzacyjny ekspert

marko1

Miasto: Stargard Szczeciński

Auto: Opel Crossland X

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-03-13 | 08:57

Panie Sebastianie moim zdaniem powinno być BlueEfficiency. A tak przy okazji gdzie tu jest ekologia. Pojemność pomniejszona została z 1,8 do 1,6 a spalanie paliwa jest prawie na takim samym poziomie. I czy na pewno Mercedes C180 Compressor BlueEfficiency jest samochodem oszczędnym i ekologicznym na pewno nie. Według producenta silnik 156-konny powinien spalić 5-5,3 l/100km. Jest to moim zdaniem do osiągnięcia, jeśli będziemy jechać ze stałą prędkością 80 km/h. A jeśli przyspieszymy o 10 km/h, spalanie wzrośnie o litr i gdzie tu jest ekologia. Wykorzystując pełne możliwości kompresora silnika z baku zniknie 10 litrów po każdych stu kilometrach.
Przyznam ma dobrze wygłuszone wnętrze, jak również unikalność w postaci kompresora. Natomiast występuje słaba dynamika przy niskich obrotach silnika, jak również występuje spore spalanie podczas dynamicznej jazdy oraz podczas ruszania występują szarpnięcia. Gdyby nie te przypadłości Mercedes C180 Compressor BlueEfficiency byłby na pewno autem wartym polecenia. nawet za tą cenę - 132 657 zł

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~do marko

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-03-13 | 11:16

Marko, po co to te wynurzenia? Gdybyś przeczytał do końca tekst to nie musiałbyś się wysilać ..

marko1

Motoryzacyjny ekspert

marko1

Miasto: Stargard Szczeciński

Auto: Opel Crossland X

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-03-13 | 12:27

To nie wynurzenia i żaden wysiłek to spostrzeżenia, gdyż tym samochodzikiem jeździłem w przeciwieństwie prawdopodobnie do Pani/Pana. A co do tekstu czytałem co było dowodem że wkradł się błąd w tytule i w tekście a chodziło o słowo BluEfficiency a powinno być BlueEfficiency. I niech Pani/Pan nauczy się asertywności. Tego nie nabywa się po urodzeniu, tego człowiek uczy się przez całe życie. Dziękuję za miłą dyskusje i miłego dzionka.

~sdf

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-03-13 | 17:02

Tu nie chodzi o ekologię, tylko o marketing. Na Zachodzie jest społeczna presja na merce/audi/bmw z 4- i 5-cio litrowymi silnikami, więc naklejasz sobie "blue/green/cokolwiek" i już emo-córka przestaje męczyć bułę. Chyba nikt nie wierzy, że Merc CL500 z silnikiem V8 "blueefficiency" jest ekologiczny?

~max

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-03-13 | 17:26

literowki literowkami. Zdarzaja sie. Mnie nie przekona ani blue ani green. Zieloni wariaci zaczynaja rzadzic swiatem. To jestj chore

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2022