mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Mitsubishi ASX

Twój samochód - Mitsubishi ASX

ASX - 1,8 D - silnik diesel 115 KM, jeden rok - 45000 km

~Piotrek

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-11-02 | 09:08

Właśnie minął rok od zakupu tego auta. Przejechane 45 tyś km, więc mogę to i owo o nim powiedzieć.
Wyposażenie: Silnik 1,8 D, 115 KM, ABS, kontrola trakcji, automatyczna wycieraczka, automatyczne światła, asystent ruszania pod górę, czujniki cofania, tempomat, wyłączanie silnika podczas postoju ? np. na światłach, 7 x poduszka, klimatyzacja, radio ? CD - 6 głośników,
Zaczniemy od ?plusów ujemnych?:
1. Bardzo miękki lakier - można go zarysować nawet ostrą ścierką - trochę tu Japońce przesadzili!!!!!
2.Wnętrze poprawne i wszystko niby OK, ale takie jakby bez polotu!
3.Bardzo mizerna widoczność przez malutką tylna szybkę - na szczęście ma bardzo duże boczne lusterka
4.Tylna kanapa wyłącznie dla Japońców - każdemu powyżej 180 cm jest ciasno
5.Plastiki przeciętne, tak jak i lakier łatwe w zarysowaniu i niestety już trochę to i owo trzeszczy!
A teraz ?plusy dodatnie?:
Generalnie jestem bardzo zadowolony po tym roku i przejechaniu 45 000 km.
Spalanie przy spokojnej jeździe na trasie - 5,5 l, przy bardzo spokojnej 4,9 l, przy ostrej max 7,5 - 8,0 l
Wyposażenie bardzo ok. w tym genialny przełączany napęd na 4 koła. W zasadzie mam go włączonego na stałe, poza dłuższą jazdą przy dobrych warunkach, po autostradach i autostrado-podobnych, kiedy włączam x 2, tempomat i można spokojnie słuchać muzyki ? a propos -całkiem przyzwoity sprzęt grający. Na mokrych, obłoconych i generalnie trudnych nawierzchniach ? super- oczywiście 4x4. Przy włączeniu napędu x 4 na stałe, robi się taka mała terenówka ? całkiem przyjemna w średnio trudnym terenie.
Z przodu ( a generalnie jeżdżę sam- wzrost 170) bardzo wygodnie i ergonomicznie.
Przeglądy co 15 000 km, a więc to już trzeci-koszt każdego ca 1500 PLN.
Zasięg na pełnym baku ? 750 ? 850 km.
Przyspieszenie niezłe ? z małym opóźnieniem na czas reakcji turbiny ? można się szybko przyzwyczaić.
Podsumowując ? bardzo sprytne autko ? jak do tej pory żadnych awarii !!!

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Jesyczcze raz Piotrek

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-11-02 | 09:15

Te znaki zapytania w wersji oryginalnej były wykrzyknikami, ale jakoś tak się porobiło po wklejeniu tekstu. Przepraszam, ale to nie moja wina.

~Soundx

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-02-04 | 14:17

Witam
Piszesz że przejeżdżasz na zbiorniku 750-850 km.Mam pytanie jak wliczyłeś zużycie paliwa?

~ala

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-02-26 | 22:52

Komputer pokazuje! I jest ogromna różnica w spalaniu jak się zatankujesz na małej nie znanej stacji niż na np orlenie czy lotosie/ spalanie o ok 1 litr mniej

~marcin

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-04-02 | 20:58

Też mam asx'a od ponad roku z takim samym silnikiem i u mnie jakoś spalanie nigdy nie spadlo ponizej 6,5 litra. trasa to 7.5 a miasto to ok 9 litrow. Oczywiscie komputer pokazuje tak jak kolega wczesniej napisal ale w rzeczywistosci spala ok 1,5 litra wiecej. A tak na dodatek dzisiaj zapalila mi sie kontrolka check engine i znowu musze zmarnowac poł dnia zeby pojechac na serwis.

lesmach

Nowicjusz

lesmach

Miasto: Gdynia

Auto: Mitsubishi ASX

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-04-06 | 23:58

pozytywne opinie chyba są sponsorowane . Potwierdzam obiektywną Marcina .
Normalna jazda , nie lamerska to zużycie paliwa w trasie min 6.8 - 7.8 . W mieście to lepiej rowerem bo zużycie może przekroczyć 9 l. Na dodatek narażenie na DPF i uwagi serwisu o niewłaściwym korzystaniu z auta - nie nadaje się do krótkich jazd w mieście .
Do dalszych wad - beznadziejny miękki lakier oraz najdroższy przegląd gwarancyjny na świecie (w tej kategorii średniej klasy bo taki jest ) - min 1500 zł . .Jasne że olej i filtr kosztuje ale to kwota ok 400zł . Samochód jest praktycznie bezawaryjny . Kolega ma równorzędny SUV VW Tiguan i za przegląd gwarancyjny płaci ok 800zł .
ASX-a mam ok 1.5 roku , ok 40 000 przebiegu i 3 naprawy , 2 razy na lawecie do serwisu
Przy prędkości od 120 km powyżej - hałaśliwy , gorzej niż np w powyższym VW Tiguan .
Ogólnie nie odradzam ani nie polecam . Na pewno polecę więcej korzystać z jazd próbnych wszystkich branych pod uwagę przy chęci zakupu upatrzonych modeli .

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2020