mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Mitsubishi ASX

Twój samochód - Mitsubishi ASX

ASX 1.6 benzyna - problemy przy uruchamianiu

~Orzech

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-05-12 | 22:19

Kupilem nowego ASX-a, rocznik 2012. Mam go 3 miesiace. Co jakis czas sa problemy z uruchomieniem. Objawia sie to dluzszym (dosc dlugim) kreceniem rozrusznika, po czym silnik odpala. Czasami trzeba ponowic probe rozruchu, aby silnik odpalil. Mam wrazenie, ze nacisniecie na pedal gazu w takiej sytuacji skraca czas rozruchu. Service stwierdzil, ze ttrzeba nowe oprogramowanie wgrac. Okazalo sie, ze najnowsze (zalecane) jest juz wgrane. Service stwierdzil, ze nie ma zadnego zarejestrowanego alarmu w pamieci zdarzen, wiec nie ma problemu. Poza tym powiedzieli, ze to taka cecha ASX-a. Problem pojawia sie dosc przypadkowo, niezaleznie od temperatury silnika i otoczenia. Czy ktos zetknal sie z tym problemem? Czy jest na to jakies rozwiazanie?

strona 1 (z 4) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Marcin

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-05-17 | 23:44

Swojego ASX kupiłem jako używany 4 mies. temu. Też nieraz dzieje mi się coś podobnego co tobie. Czuję, jak nieraz (na szczęście rzadko). Nie wiem jaki jest tego powód.

~ealing

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-06-01 | 17:39

Witaj! Ja miałem to samo...W serwisie od razu powiedziano mi, że ta usterka pojawiła się w wielu samochodach i wymienili mi koło w automacie rozruchowym.

~Orzech

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-06-05 | 23:21

A co to takiego to koło w automacie rozruchowym? Czy po tej wymianie problem zniknal? Zauwazylem, ze wraz z liczba przejechanych kilometrow efekt ten zdarza sie coraz rzadziej. W ostatnich 3 tygodniach tylko raz sie zdarzylo ze silnik wystartowal z bolami tzn. zaczal pracowac jakby na zbyt wolnych obrotach po czym powoli nabieral coraz wiekszych obrotow. Jak depnalem na pedal gazu to od razu wszedl we wlasciwy rytm. Zauwazylem, ze w takich sytuacjach nacisniecie pedalu gazu pomaga.

ealing

Młodszy motomaniak

ealing

Miasto: Opole

Auto: Mitsubishi ASX

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-06-07 | 18:27

Tak, po wymianie tego ustrojstwa wszystko funkcjonuje normalnie. Nie wiem dokładnie cóż to było..W serwisie nie chcieli mi powiedzieć dokładną nazwę "ustrojstwa". Powiedzieli, że było wiele zgłoszeń tego problemu i traktują to jako wadę produkcyjną. Teraz jest to nadal mój kochany "misiek".

~Orzech

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-06-12 | 22:57

OK. Dzieki za porade. Chyba udam sie do serwisu aby tez mi to wymienili. Nie wiem czy poprawa pogody ma jakis wplyw na to 'ustrojstwo', ale od kiedy sie ocieplilo problem znikl.

ealing

Młodszy motomaniak

ealing

Miasto: Opole

Auto: Mitsubishi ASX

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-06-14 | 19:54

Wydaje mi się, że możliwa też jest kwestia jakości paliwa... Nie sądzę żeby pora roku miała tu jakieś znaczenie.. Ale super, że już możesz się cieszyć swoim "miśkiem" bez problemów :) Pozdrawiam!

~El.

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-06-19 | 19:02

Też to miałam, początkowo wmawiali mi, że "ten typ" tak ma, oczywiście nikt nie wmówi mi, że to normalne, więc zaczęłam wojnę z salonem i....... okazało się, że ASX 1.6 mają wadę fabryczną i usterka ta podlega bezpłatnej wymianie. Zamówili tą część w Japonii i została wymieniona. Było to 2 tygodnie temu, od tego czasu nie zdarzyło się, aby nie zapalił, wcześniej nawet 3 razy dziennie miałam problem z odpaleniem. Jeśli ktoś jest zainteresowany,mam nazwę tej części wraz z wymianą odnotowane w książce serwisowej. Moi drodzy, trzeba walczyć o swoje. Pozdrawiam !

~El.

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-06-19 | 19:09

Aha, jeszcze jedno, wszystkie salony Mitsubishi dostały z Japoni maila o bezpłatnej wymianie tej części, jeśli zglosi się klient, tylko wcześniej muszą ją zamówić, ja czekałam 2 miesiące. Pozdrawiam !

~Orzech

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-06-23 | 21:57

Hejka! Prosze podaj nazwe tej czesci. Wydaje sie ze jest to kluczowa informacja dla wszystkich uzytkownikow z takimi problemami. Po 3 tygodniach spokoju dzisiaj znowu mialem ten efekt.
Paliwo jest OK. Zmienialem paliwo (przy prawie pustym baku, aby sie nie mieszaly) i nie bylo zadnego skutku. Wiec raczej nie jest to wina paliwa.
Z gory dziekuje za informacje!!!
Do milego uslyszenia!

strona 1 (z 4) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018