mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Nissan Qashqai

Twój samochód - Nissan Qashqai

nissan qashqai 1.6 benzyna 117km benzyna(2013) spalanie

~arek

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-10-18 | 20:23

witam. mam pytanie odnosnie spalania. niedawno odebralem auto z salonu , ma przejchane 300km. komputer pokazuje mi spalanie nie niezsze niz 8,2l przy predkości 50-60\h po miescie , w trasie przy predkosci 80 pokazal 8,4. w oby dwoch przypadkach jazda bez klimy. CZY TAK POWINNO BYĆ???????? producent informuje o spalaniu w miesci na granicy 7,2L a poza miastem 5,2. poza tym z opini innych użytkowników wynika ze spalanie ich auta to 5,5 do 6,5 na trasie i niecale 8 w miescie

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~AK66

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-03-29 | 17:11

Mój (1,6 2010 r.) w trasie gdy jadę jak dziadzio zgodnie z przepisami to pokazuje 5.9-6,0 , gdy łamie przepisy czyli 120 po za i 70 km/h w terenie zabudowanym + wyprzedzanie co tylko można to pokazuje 7.0 - miasto 8.0-8.5 litra - przy minus 20 st. i jeździe do pracy (5 km) spalił 9.5 litra . Na autostradzie za to żre jak smok , powyżej 130 km/h jazda staje się nieekonomiczna - no ale w długie trasy autostradą jadę raz w roku na wakacje i jakoś te 3000 km autostradą przeżyję - uważam że fura jest ekonomiczna - wadą jest brak mocy gdy fura jest załadowana - reszta mi nie przeszkadza - czego można się spodziewać - gdy go kupowałem w 2010 to kosztował w salonie tyle samo co Golf z silniczkiem 1,4 75 KM. - po przejechaniu 55 000 km wymieniłem wycieraczki, 1 żarówkę i olej.

~Jaś

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-07-02 | 12:02

Spalanie do przebiegu 10000km tak ja w/w ale po drugim przeglądzie gwarancji auto zaczeło palić dziwnie dużo w mieście ok 12 l przy spokojnej trakcji za miastem ok 10 l tak do prędkości ok 100 km na godz.zaczynam wątpić w jakość auta to składanka angielska i fachowość mechaników w Nissanie szczególnie w Gdańsku po prostu dno i złodziejstwo a jest to opinia nie tylko moja ale i innych posiadaczy qq z Gdańska Wrzeszcza i okolic. Znajomi dają do serwisu w polsce byle jak najdalej od kaszubowskiego.

~Jaś

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-07-02 | 12:03

Spalanie do przebiegu 10000km tak ja w/w ale po drugim przeglądzie gwarancji auto zaczeło palić dziwnie dużo w mieście ok 12 l przy spokojnej trakcji za miastem ok 10 l tak do prędkości ok 100 km na godz.zaczynam wątpić w jakość auta to składanka angielska i fachowość mechaników w Nissanie szczególnie w Gdańsku po prostu dno i złodziejstwo a jest to opinia nie tylko moja ale i innych posiadaczy qq z Gdańska Wrzeszcza i okolic. Znajomi dają do serwisu w polsce byle jak najdalej od kaszubowskiego.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021