mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Peugeot 308

Twój samochód - Peugeot 308

Kontrolka silnika w 1.6 16v 120 km

~Kamil

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-03-26 | 10:00

Non stop włącza mi się kontrolka silinika i depollution system faulty się włącza na komputerze. W serwisie, powiedzieli najpierw że to sonda lambda, przed katalizatorem, potem wymieniali świece, a teraz że trzeba katalizator wymienić! Masakra, samochód młody, a już tyle kasy wsadziłem, czy ktoś może zna rozwiązanie? na innych forach, problem się pojawił u innych, ale nigdzie rozwiązania, proszę o pomoc...
Pozdrawiam

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~irek

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-05-16 | 18:54

Mam to samo juz od 3 lat, miesiac po gwarancji to sie stało i tez wymieniłem katalizator 2700 zł, nic to nie dało pozniej powiedzieli ze to jest kalkulator silnika ale nie naciągną mnie na 4,5 tys. Nie daj sie nabrac to:) ja mam blad i sie przycina ale dalej jezdzi:)

~Witoldjj

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-10-28 | 19:03

Mam to samo, przebieg ok 140 tyś km, wymieniłem czujnik cisnienia kolektora ssacego i nie pomogło. Szukam dalej.

~Witoldjj

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-10-28 | 19:15

Jak się przeleci trasą szybkiego ruchu jakieś 10-20 km to potem gasnie. To cos sie wypala jak w dieslu

~Miś

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-03-11 | 13:40

Wymienić olej...

~arek

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-04-28 | 00:16

Mialem to samo, niestety katalizator sie wypalił....w aso 2700 zl....poza aso mozna wyciac stary kat i włożyć nowiutki do puszki i zaspawac ...koszt 800 zł....i śmiga bez problemu.

~Witoldjj

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-05-02 | 14:34

Ja mam instalację gazowa w moim. Pojechałem do mojego gazownika i po sprawdzeniu komputerem okazało się, ze uszkodzony jest reduktor gazu. Po wymianie jak ręką odjął. Do dzisiaj wszystko pracuje jak w zegarku

jp.barton

Nowicjusz

jp.barton

Miasto: Gdańsk

Auto: Peugeot 308

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-05-02 | 15:29

Miałem to samo. Mam instalację gazową. Pojechałem do gazownika. Zdiagnozował na komputerze, ze reduktor jest uszkodzony. Wymienił i jak ręką odjął. Już nic nie sygnalizuje i się nie wyświetla. Pojedź do jakiegoś dobrego komputerowca samochodowego by Ci zdiagnozował.
Witoldjj

~luk143

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-05-06 | 07:23

Witam,
Miałem ten sam problem. DSF zapalał się a potem gasł po kilku uruchomieniach silnika. U mnie pomogła wymiana elektrozaworu sterującego podawaniem oleju na wałek rozrządu (są dwa takie zaworki). Radzę sprawdzić kompem kod błędu i szukać wg kodu bo DSF - komunikat pojawia się we wielu przypadkach. U mnie koszt naprawy w ASO to ok 500zł wraz z diagnostyką.

~Leofan

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-05-17 | 18:50

To wina filtra FAP..cudo wymyślone przed wielu laty chyba wyłącznie po to aby nam uprzykrzyć życie. Prosty sposób: przez ok. 15-20 min jedź ze stałą predkością +/- 60km/h.
I już..:) jeśli kontrolka wciąż pokazuje błąd.."zresetuj" kompa poprzez rozpięcie klemy na aku.
Mnie pomagało od 2005 r. do dziś w... 607 (x4) C4,

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019