mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Porsche Cayenne

Twój samochód - Porsche Cayenne

Problemy z 4 cylindrem ???

~audyt zadowolenie z cayenne a silnik za 68 tys

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-02-03 | 22:37

Samobója dla Prosiaka ! Posiadam Cayenne S 2004 rok po przebiegu 160 tys km doznałem wrażenia że coś sobie stuka w silniku. Po kliku dniach odstawiłem pojazd na zimę w garażu i zaczęło mnie zastanawiać co tak tyka .Opinie warsztatów wszystkie z rękawa brane typu skrzynia sprzęgło . Więc dzwonie do centrum porsche i ...? Dostaje odpowiedź stukot przypominający stukanie popychacza ? tak ! - to 4 cylinder wada chłodzenia - wyciera się materiał - w słuchawce luz blus hehe - rozmowa dalej - Gdyby auto miało 4 lata to fabryka dołożyła by się do naprawy nawet po gwarancji . SUPER !!! Ale moje ma 7 lat !!! zaciekawiło mnie to zdarzenie i co roibę wchodzę na Allegro poszukać silnika a tam : sprzedam silnik z lekkim stukotem , sprzedam silnik ze stukającym silnikiem ( tykanie , cykanie , pukanie . ... itp ) dzisiaj pisze tu i zdaje sobie sprawę , że to co wydało porsche pod nazwą cayenne to naprawdę 50 % tego znaczka . Korzystałem z autoryzowanego serwisu i nawet miałem telefon z audyt (do dzisiaj posiadam numer telefonu - zapisałem sobie) porsche czy jestem zadowolony z obsługi i na co te pióra jak wiedza , że wprowadzili wadę konstrukcyjna ? No cóż trza było kupić 911 :)

strona 1 (z 3) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Wick

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-04-12 | 10:49

Witam serdecznie
Ja również mam ten sam problem z tykaniem w silniku.
Mam pytanie gdzie coś takiego można naprawić i jaki jest przybliżony koszt tej naprawy.
Będe wdzięczny za odpowiedz.
Pozdrawiam

~michu

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-22 | 13:21

Problem silnika. Nierówna praca Porsche Cayenne S 4.5 V8 340 KM 2003rok
Witam. Wydaję mi się, że mam ten sam problem. Jak przystawię ucho do silnika( z przodu, od strony rozrządu słyszę jakiś dźwięk, takie stukanie. Może ktoś pomóc? Co to może być? A może to jest normalne? Jeździć, jeździ normalnie. Raz pracuje równo, a raz nie. Mam nieszczelny układ wydechowy, bo trochę pyrka tu gdzieś z przodu. I mam wrażenie jakby nieraz był troszkę słabszy.

~G

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-07-03 | 21:58

i co z tymi silnikami w cayenne s?
chcę nabyć takie autko ale faktycznie często w ogłoszeniach pojawia się info: uszkodzony silnik, pukanie, stukanie, nierówno pracuje itp itd :/
czyli jakaś wada produkcyjna?
po jakim przebiegu?
kto to naprawia?
jaki koszt? bo może lepiej kupić tańszy uszkodzony i naprawić niż niby sprawny i wyczekiwać kiedy zacznie falować albo stukać...

~krzysiek

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-02-17 | 20:55

140 000 przebieg i tez mi stuka prawa strona

~Lysy

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-03-23 | 22:48

Witam.Stukanie do wada produkcyjna tych silników,jest zle rozwiązany system smarowania cylindrów i poprostu zaciera sie powłoka nicasilowa wewnątrz cylindrów.Maksymalny przebieg tych samochodow to 180 tys.km.Mialem ten sam problem ze swoim silnikiem ale już to naprawiłem.Jeśli jesteście zainteresowani naprawą silnika to zapraszam,koszt ok 12 tys.z demontażem i montażem oraz gwarancją 1 rok,lub sam remont 11tys. i gwarancja 6 miesięcy i nie ma mowy o jakimś stukaniu.Jest to innowacyjny sposob naprawy nikt tego jeszcze nie robi,a efekt jest zadziwiający.Mam Cayenna 4,5 S . 16 tys.po remoncie i nie bierze grama oleju a orginalne silniki mają normę wg. ASO 1,5l na 1000km co jest chore bo ciągle trzeba sprawdzać stan oleju,a jak zapomniemy no to stukanko.Pozdrawiam i zapraszam Lysy274@wp.pl

~strzala

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-08-29 | 21:07

Witam ja mialem ten sam problem w mojej Cayennce i udalo mi sie znalesc konktetny warsztat z którego sam skozystalem i jestem Bardzo zadowolony Polecam

http://allegro.pl/porsche-cayenne-s-4-5-silnik-tloki-naprawa-serwis-i3505691653.html

~pablo

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-09-29 | 18:23

WITAM WYDAJE MI SIE ZE WSZYSTKO ZALEZY OD TEGO JAK UZYTKUJESZ SWOJE PORSCHE JAK JEZDZISZ NORMALNIE TO NIE MA MOZLIWOSCI ZEBY COS ZACZELO PUKAC W SILNIKU.JAK JESTES KATEM TO EFEKT TO STUKANIE W SILNIKU.

~krzysiek

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-11-09 | 13:25

u mnie 140 tys km stukot zatarty silnik,fajny samochod

~wydymany

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-12-16 | 14:12

... ja też czuję się oszukany. 79k km i stukot w prawej części silnika a to już V8 400km i znając problem poprzednika nie zrobiono nic by temu zapobiec. Jaka jest więc żywotność tego silnika? Niektórzy tu piszą, że 150k km. To chyba jakieś nieporozumienie. Dzisiaj żałuję, że nie wybrałem innego auta a ten cały bajer o inżynierach, technologii, latach doświadczeń - rzygać się chce. Co za syf.

strona 1 (z 3) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2020