mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Renault Clio

Twój samochód - Renault Clio

Słabnięcie Clio na zimnym silniku na PB

~Simon

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-09-02 | 21:33

Witam, mam problem z clio III, rok 2006, 1,2 benzyna z LPG. Jak już się przełączy na gaz to wszystko gra, jedzie równo, nie szarpie. Ale zanim to nastapi, to po uruchomieniu silnika (zimnego) np rano, po nocy i jesli od razu rusze, to po chwili dostaje jakby "zwolnienia" silnik sie dławi, ja dodaje gaz a pojazd zwalnia. Musze zjechac chwile poczekac i dopiero jak sie troche rozgrzeje to moge jechac. nMechanicy juz nie maja pomysłu, w tym roku wymieniłem cewkę, świece, wszystkie zawory, regenerowałem głowicę i nadal ten problem.nNapiszcie jesli ktos miał cos podobnego.nDzieki

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~kuba

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-02-19 | 16:02

Witam kolegę.
Ja mam ten sam problem. Mam Clio z 2003 roku, gaz założony w 2009. Nowiutka instalacja.
W lecie nie ma problemu, bo od razu praktycznie się przełancza. W zimie dusi go i nawet jak się przełączy to gaśnie. Ja się już do tego przyzwyczaiłem. Po prostu jak jest kilka stopni poniżej zera(zauważyłem, że od -5 się to zaczyna), auto powinno jechać minimum 15,20 min(podkreślam jechać, a nie stać w korku), aby się na tyle rozgrzało, żeby go nie dusiło jak przejdzie na gaz i zaraz nie zgasł. Po prostu mimo instalacji sekwencyjnej, silnik dostaje zimnej mieszanki gazu, mimo, że teoretycznie osiągnął już temp. 30 stopni, żeby przejść na gaz i gaśnie. Musi się bardziej rozgrzać, praktycznie maksymalnie, żeby bezproblemowo przejść na gaz. Dlatego na bardzo krótkich trasach, np. do 5 km, nie opłaca się wtedy załączać gazu, tylko trzeba jechać na benzynie. Taka moja rada. Trzeba się z tym pogodzić i już. Dla dodania powiem, że też reguluje gaz, wymieniłem świecie, przewody wysokiego napięcia, akumulator oraz filtry od gazu i tak to nic nie dało. Gaz w aucie nie lubi zimy przy minusowych temperaturach. To tyle ode mnie. Pzd;)

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019