mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Seat Seat

Twój samochód - Seat Seat

brak mocy, słychać zawory, drgania silnika 1.6 gaźnik

rommel

Nowicjusz

rommel

Miasto: Gdynia

Auto: Seat Toledo

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-09-19 | 18:39

Witam, problem dotyczy seata toledo 1.6 benz. na gaźniku (prawdziwym pierburgu) zasilany LPG 1992 rok. Podczas jazdy nagle silnik stracił moc i słychać przy dodaniu gazu lub podjeżdżaniu pod górę zawory. Dodatkowo silnik drży, i chodzi jak ...traktor, chodzi o rodzaj pracy a nie o dźwięk, to coś w stylu pyr, pyr, pyr Drgania, brak mocy, słyszalne zawory. Sprawdziłem świece wkręcając wszystkie nowe i nic, sprawdziłem wszystkie przewody WN i nic, sprawdziłem rozdzielacz i puszkę rozdzielacza ale wszystko OK. Zauważyłem tylko, gdy podczas pracy silnika zdejmowoałem kolejno po jednym przewodzie WN ze świecy aby sprawdzić który tłok nie działa to w przypadku 1 i 2 po zdjęciu przewdu nie zauważyłem wielkiej różnicy w pracy silnika, natomiast 3 i 4 od razu silnik przymulił. Iskry są na każdej świecy ina każdym przewodzie. Praktycznie auto na pierwszy rzut oka zachowuje się tak jakby chodziło tylko na 3 cylindrach. Dodam, że objawy te występują i na benzynie i na LPG. Cholera, pomóżcie bo już pomysły mi się skończyły !!!! POMOCY

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

rommel

Nowicjusz

rommel

Miasto: Gdynia

Auto: Seat Toledo

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-09-20 | 13:19

a dziś stały się czary, wczoraj auto chociaż odpalało i miałi iskrę na świecach a dziś już nie zapala, i z tego co widzę to brak iskry na świecach, czyżby cewka ? ale jak to się ma do tego co miałem wczoraj, zgłupiałem całkowicie...

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019