mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Skoda Fabia

Twój samochód - Skoda Fabia

SKODA FABIA 1.4 16V

bambi197

Nowicjusz

bambi197

Miasto: Świdwin

Auto: Skoda Fabia

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-10-26 | 18:47

witam mam problem ze swoja skoda tego typu iż świeci mi sie na tablicy rozdzielczej kontrolka silnika. jezdze tak juz okolo 1 roku nic sie nie dzieje. bylem na stacji diagnostycznej zaznacze ze nie nie jeden raz i za kazdym razem komputer pokazuje mi ze w mojej fabii jest nie sprawny ABS i jest to przyczyna calego problemu . problem pojawia sie wowczas gdy mowie danej obsłudze ze ten model fabii nie ma ABS-u. byłem na różnych stacjach i zakazdym razem byl ten bład wykasowywany tyle ze po jakims czasie okolo 1 miesiaca pojawial sie ponownie. nie mam juz sil do tego. nadmienie ze po poradach fachowcow wymienione zostało oprogramowanie komputera świece zaplonowe nawet sonda lambda nie wiem co dalej z tym problemem mam robic. mam nadzieje ze ktos mi pomoze pozdrawiam

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~piotr

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-11-04 | 22:15

W mojej fabii 1,4 16v oprócz palącej się ciągle kontrolki silnika, ciągle gasł silnik zwłaszcza przy niskich obrotach (na poczatku rzadko, pierwszy raz na parkingu na biegu jałowym) a późnij coraz częściej. W serwisie oceniono że może to być zanieczyszczona przepustnica (opary ze spalanego paliwa). Po jej wyczyszczeniu problem zniknął. Było to około 40 tys. W serwisie powiedziano mi tak się może zdarzyć około tego przebiegu. Teraz mam około 75 tys. ale problem nie nawracał.

~LaryLu

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-04-23 | 00:15

masz zle zakodowany komputer sterujący silnikiem, jest tam wkodowane że masz w samochodzie ABS i dla tego nie mogąc nawiązać komunikacji z ABS-em komuter wyświetla błąd ABS-u.
Po przekodowaniu które dla fachowca jest bardzo prostą czynnością błąd więcej się nie pojawi.
Pozdrawiam

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2020