mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Skoda Octavia

Twój samochód - Skoda Octavia

Zimny nadmuch na wolnych obrotach

~Profesor

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-12-18 | 12:54

Nowa skoda octavia tour benzyna+gaz .w aucie z nagrzanym silnikiem przy nieco dłuższym postoju leci z nagrzewnicy chłodne lub letnie powietrze.Chcąc mieć ciepło na postoju muszę trzymać silnik na obrotach od 1300 w górę.Przełączanie na manualną klimę nic nie zmienia. Podczas jazdy ogrzewanie działa raczej prawidłowo.
Ciekawy jestem czy podobny problem jest powszechny i ewentualnie czym spowodowany.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Diagnosta(Skoda Octavia tour 1,6 listopad 2010 )

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-02-18 | 21:24

Mam identyczny problem w takim samym modelu z gazem z silnikiem 1,6 przebieg około 6tys. km ale chyba tak było od początku.
Też podczas jazdy niby gorąco dmucha. Postoję na wolnych obr. nagrzewnica ostygnie i daje zimnym. Podnoszę trochę obroty i dmucha gorącym.
W serwisie Skody w B-stoku stwierdzili że to nie drożna nagrzewnica i chcą wymienić.
Sugerowałem, że może przewody do reduktora źle podłączone i
prosiłem by dokładniej odpowietrzyli układ ale twierdzą, że nie tu przyczyna.
Sam wlałem płynu na max. czyli z litr ponad poziom i zaczęło grzać lepiej przy 0 stopni ale przy minus 11 dalej dmucha bardzo letnim.
Podobno było takich przypadków kilka w Polsce i wym. nagrzewnicy pomagała.
Trochę mi nie w smak, że w nowym aucie będą rozbierać konsolę ale jeśli to jedyne wyjście trudno.
Jak mi wymienią to napiszę czy jest lepiej.

~Diagnosta(Skoda Octavia tour 1,6 listopad 2010 )

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-03-23 | 19:10

Wymienili i jest bardzo dobrze czyli na wolnych przy minus 15 dmucha gorącym.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021