mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Skoda Octavia

Twój samochód - Skoda Octavia

Praca silnika - Octavia 1,6

~Erwin

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-04-13 | 12:41

Witam. W lutym 2012 kupiłem skodę Octavia 1,6 benzyna+gaz. W trakcie uzytkowania (5300 km) zauważyłem, że przy zatrzymaniu (np. na światłach) silnik na wolnych obrotach pracuje nie równo, a drgania przenosza sie na konsole przednią i fotel. Dodatkowo czasami po zatrzymaniu samochodu (światła, wjazd do garażu) silnik samoczynnie wykonuje "przygazówkę" do 1100 obr. jedną lub dwie. Wszystkie urządzenia, które potrzebowały większych obrotów (np. klima) są wyłaczone. Oczywiście serwis stwierdził, ze nic nie zauważył. Jest to moja piewrwsza skoda po 4 japończykach więc nie wiem czy takie zachowanie silnika jest standardowe.
Proszę o informację pomocną w rozwiązaniu tej kwestii.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Rafał

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-04-16 | 18:03

Witam,

Ja mam niestety tak samo ... i nie wiem co z tym zrobić :( Udało Ci się problem rozwiązać ? Zauważyłem że jak włączę klimę i podniosą sie obroty to te drgania przechodzą...
Pozdrawiam

~Erwin

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-04-17 | 07:17

Witam. Niestety dalej nic nie załatwiłem. Dzisiaj jadę do serwisu.

~Erwin

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-04-17 | 18:47

Witam. Dzisiaj w serwisie miałem okazję rozmawiać z jego kierownikiem. Otóż problem "przygazówek" jest im znany i sami nie bardzo wiedzą jak z nim walczyć. Jest to ponoć dopuszczalne, ale tylko gdy zdarza się niezbyt często, w przeciwnym wypadku wezmą samochód na 3 dni i zrobią pełne testy. Zobaczymy. Odnośnie nie równej pracy i drgań to zauważyłem, że w samochodzie demonstracyjnym, w którym nic nie drga, są wyższe obroty na biegu jałowym. Wskaźnik jest ok. 1000. Pewnie to nie jest najlepsze rozwiązanie ale może warto spróbować.

~luk

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-06-01 | 19:26

Witam,mam podobny problem.u mnie stwierdzono problemy z przepustnicą.zazwyczaj wystarcza czyszczenie i ponowna adaptacja.Jest to stały problem w silnikach 1.6 czy to octavia czy golf.niestety w moim przypadku czyszczenie nie zdaje egzaminu na dlugo z powodu ciągłego jej zanieczyszczania olejem przedostajacym się z odmy

~NN

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-12-11 | 16:57

to kwestia wyregulowania przepustnicy.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021