mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Skoda Superb

Twój samochód - Skoda Superb

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Najmocniejszy Superb

~max

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-08-28 | 11:23

Po cco do takiego wieśniarskiego samochodu pakują taką "moc"? Chyba żeby zmniejszyć koszty (silnik OK a "skorupa" jak d-pa). Potem taki zakompleksiony "kierowca szaleje i powoduje wypadki.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Artur

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-08-28 | 16:04

W polsce nikt tego nie kupi. Gupole wolą dizla, a rozgarnięci nie kupują obciachowej Skody. Do tego jeśli napęd będzie na przód, to power pójdzie w gwizdek

~kamilnow13

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-08-28 | 22:43

No nie jest taki zły czytałem niedawno w kilku porównaniach że jest bardzo praktyczny. Ma dużo miejsca z tyłu. Choć mi się on za bardzo nie podoba. Nie doczytałem sie ceny ale jak będzie kosztować z 200tyś zł. to każdy bedzie woleć niemieckie auto ze słabszym silnikiem takie jak Audi Bmw Mercedes a nie jakiegoś czeskiego wypłocha:) takie jest moje zdanie;p

~jk

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-08-29 | 00:27

Niektórzy nie czytają tego o czym piszą i nie wiedzą o temacie nic.
Ten SUPERB tzn. 3,6 litra będzie tylko 4x4+DSG.
Co do cen to są wyższe niż za starego Superba w końcu 2007 r, a więc przed powszechnymi obniżkami u innych. Szczególnie widać to u Toyoty i Lexusa. I tu psikus: najtańszy Lexus IS 2.2. D 177KM za jedyne 109.800 zł podczas gdy porównywalny Superb za 107.500 zl czyli o 3000 drożej (NIE TANIEJ) niż w 2007 roku.
Sami wybierajcie. Ja myślę że te wygórowane ceny położą tego Superba tym bardziej, że pewnie u nas po prezentacji oficjalnej (choć auto stoi już w salonach) okaże się, że będzie miało tylko 2 lata gwarancji i żadnych bonusów. NATOMIAST na Słowacji ten sam SUPERB ma 4(cztery) lata GWARANCJI oraz bezpłatny serwis !!!
I wszystko na ten temat.
Resztę sobie poczytajcie i poszukajcie. Pomijam fakt, że w Polsce auta są wogóle droższe niż w Europie mimo mniejszych zarobków i co najmniej 50 % droższe niż w USA (patrz zarobki).

~kolo

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-08-29 | 00:35

Ja już byłem w salonie Skody i zapoznałem się z autem i cennikiem.
Podzielam opinię poprzednika, że auto jest za drogie, choć nie ma żadnej renomy, poza coraz bardziej (niestety) wątpliwą renomą VW.
Przypomniało mi się, że stary SUPERB przed prezentacją był reklamowany na 3 letnią gwarancję i przeglądy wg wskazań komputera pokładowego kierowcy. A wyszło z tego 2 lata i co 15 tys. km. Dlatego też wątpię czy nasi pazerni dealerzy i importer dadzą na tego podobną gwarancję jak na Slowacji, o której czytałem i potwierdzam. Podobnie zresztą jest w CZECHACH, tylko tam trzeba za dodatkowe lata doplacić 1500 zł na nasze.

~ho

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-08-29 | 00:40

Do max-a - odnośnie zdania:
Po co do takiego wieśniarskiego samochodu pakują taką "moc"? ...
Potem taki zakompleksiony "kierowca szaleje i powoduje wypadki.

Wypadki kolego to powodują niedouki z tzw. szkółek nauki jazdy oznaczonych symbolem L, dla właścicieli których liczy się tylko ilość klientów na tzw. kierowców.
Ci którzy rzeczywiście umią jeździć raczej nie powodują wypadków, a jeśli w nich uczesticzą to z winy wspomnianych niedouków jeżdżących raczej rozklekotanymi TRUPAMI z zachodu.

~ALESSIA

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-08-29 | 09:18

a w grecji jest 1.4 75 KM

~aaa

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-08-30 | 00:47

Zacna moc, zacne auto tyle, że ta marka z drugiego sortu (co wcale nie przeszkadza).
Niestety ceny zabijają. Myślę, że 20-30% w dół plus gwarancja minimum 3 letnia i mamy dobrze sprzedające się samochody.
Przedziwna jest natomiast paleta silników.... 1.8 TSI 160KM i potem 3,6 260KM..... a gdzie coś pośredniego? Przecież tu aż się prosi o jakąś mocną benzynę, choćby już 2.0TFSI z passata albo coś około 2.5-2.7 N/A. Uważam, że brak takiego średniaka wśród benzyn to duży błąd.

~ja

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-09-04 | 11:57

generalny importer przeciez musi nabija c kase i to onustala cene na Polske, wiec nie ma sie co dziwic... znajomy kupil u brokera Audi Q7 S-line za ponad 100tys. taniej niz u nas w salonie ... no coments... kto to tu kupije? :))))

~Robert Wrocław

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-01-11 | 11:15

Kupię sobie taką z 1,8 160KM, bo nie jestem l"anserem", co woli jeździć używanym Audi czy BMW. Byłem na jazdach próbych Mondeo (plastikowy w środku dla kobiet), Passatem (no z tymi srebrnymi obwódkami na desce rożdzielczej to przegieli), a w Superbie. spokój i opanowanie. Silnik bardzo fajny 160KM no i cicho w miare. Cena 83 000 pln też nie zabija. Przeglądy co 30000km- rozsądnie.Polecam

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021