mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Skoda Superb

Twój samochód - Skoda Superb

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Skoda Superb Combi: VIDEO-TEST

~Szeryfna102

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-04-01 | 09:40

Myślę, że Ford Mondeo jest konkurencyjny we wszystkich kategoriach, które wymieniacie, a przy pełnym obciążeniu Skoda nie ma czego szukać w pojedynku z Fordem. Tak więc twierdzenie, że Skoda jest czymś wyjątkowym pachnie mi kryptoreklamą. W wielu serwisach Mondeo wygrywa z Superbem, a co śmieszniejsze również w jednym z czeskich.

strona 2 (z 3) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~lenio

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-04-09 | 20:37

NO COZ PIEKNE AUTKO TANSZA WERSJA A6 BRAVO CZESI I NIEMCY TAK CZYMAC POLSKA I TAK LEZY POZA EUROPA NAWET MAM W NAWIGACJI NIEMA POLSKI A NAJWIECEJ PORODUCENCI RUNA LESNEGO MAJA DO POWIEDZENIE.

~Family Man

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-04-11 | 00:02

Wszystkie auta sa lepsze od Superba, szczegolnie Mondeo...(!), Passat, Mazda 6 i Insygnia tylko jakos TOP GEAR wyroznil Superba, a nie Passata.

Czy ktos z komentujacych w ogole widzial Superba Kombi?

~Peter

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-04-12 | 11:09

Wprawdzie urzywam inne samochody (Audi A4, A6, BMW 3 + 5), ale mam takze doswiadczenia z Fordem, Oplem, Renaultem i roznymi japonczykami (od znajomych lub z wypozyczalni)
Mialem rowniez okazje przejechac sie nowym Superbem Combi.
Te porownywanie aktualnej Skody Superb z Honda, Oplem czy Fordem jest zaskakujace.

Moim zdaniem Skoda jest o wiele lepiej wykonczona, ma lepsze materialy, i bazuje na wyprobowanej i dopracowanej technice.
Na zachodzie ma Skoda widocznie zupelnie inna reputacje aniezeli w Polsce.
Jezeli chodzi o Image (jezeli to jest dla kogos wazne) pozycjonuje sie Skoda na poziomie VW (+ evtl. Subaru Outback/Legacy) czyli bezposrednio za ?wielka trojka? MB, BMW, Audi.
Za nimi Volvo + japonskie auta .
Nastepnie francuskie Auta + US zarzadzani Producenci (Ford, Opel) i Koreanczycy
Na samym koncu Chinczycy + US Auta.

Sam Superb jest uwazany za wyjatkowo dobry samochod tylko niewiele za aktualnymi A6, BWM 5 czy MB E-Class (te sa jeszce lepiej wykonane, maja wiecej mozliwych dodatkow i wieksza palete silnikow).
Problem Superba to to ze jest zbyt dobrze wykonany i tym koszty produkcji sa zbyt drogie w stosunku do ceny sprzedazy ktora jest sensacyjna.

Osobiscie wlasnie sie zastanawiam nad nowym samochodem ? mial byc BMW X3 ale moze bedzie Superb 4x4.

Pozdrawiam

Peter

~Szeryfna102

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-04-16 | 11:42

Do malymiki: Niestety wiem w jakim serwisie Skoda przegrywa z Fordem. (w...)magazin.auto.cz/testy/test-skoda-superb-combi-tdi-ford-mondeo-tdci.html. Jest to jeden z najbardziej uznanych portali motoryzacyjnych w Czechach. Nie oznacza to jednak, że moja ocena jest bezkrytyczna i opiera się tylko na ich ocenie. Nikt mi też nie zarzucił do tej pory że mam kompleksy i muszę je leczyć. Jeżeli lubisz ostre wymiany zdań to mogę raczej Tobie zarzucić kompleks małego zajadłego Polaczka (moja racja jest najmojsza), bo nie wiesz w jakich serwisach Skoda przegrywa z Fordem a wystarczy przejrzeć tylko te najważniejsze i już poszerzysz swój stan wiedzy. Mój pierwszy post dotyczył tylko i wyłącznie nieprawdziwości pierwszych zdań w teście Skody Superb. "Skoda Superb oferuje swoim klientom coś, czego nie dostaliby u konkurencji za podobne pieniądze. Chodzi przede wszystkim o komfort, ilość miejsca oraz ekonomię jazdy". Dla mnie to nieprawda i "słabizna" redaktorska. Każdy samochód ma swoje plusy i minusy. Uważam dalej, że najbardziej konkurencyjnym samochodem z całej gamy firm, dla Skody Superb jest Mondeo. Twierdzenie, że Skoda jest czymś wyjątkowym w tej klasie cenowej jest nieprawdą.

~Szeryfna102

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-04-16 | 16:44

Do malymiki: Niestety wiem w jakim serwisie Skoda przegrywa z Fordem. (w...)magazin.auto.cz/testy/test-skoda-superb-combi-tdi-ford-mondeo-tdci.html. Jest to jeden z najbardziej uznanych portali motoryzacyjnych w Czechach. Nie oznacza to jednak, że moja ocena jest bezkrytyczna i opiera się tylko na ich ocenie. Nikt mi też nie zarzucił do tej pory że mam kompleksy i muszę je leczyć. Jeżeli lubisz ostre wymiany zdań to mogę raczej Tobie zarzucić kompleks małego zajadłego Polaczka (moja racja jest najmojsza), bo nie wiesz w jakich serwisach Skoda przegrywa z Fordem a wystarczy przejrzeć tylko te najważniejsze i już poszerzysz swój stan wiedzy. Mój pierwszy post dotyczył tylko i wyłącznie nieprawdziwości pierwszych zdań w teście Skody Superb. "Skoda Superb oferuje swoim klientom coś, czego nie dostaliby u konkurencji za podobne pieniądze. Chodzi przede wszystkim o komfort, ilość miejsca oraz ekonomię jazdy". Dla mnie to nieprawda i "słabizna" redaktorska. Każdy samochód ma swoje plusy i minusy. Uważam dalej, że najbardziej konkurencyjnym samochodem z całej gamy firm, dla Skody Superb jest Mondeo. Twierdzenie, że Skoda jest czymś wyjątkowym w tej klasie cenowej jest nieprawdą. Jest samochodem bardzo atrakcyjnym (może i najlepszym) ale na pewno nie bezkonkurencyjnym!!! Osobiście wybrałbym Mondeo bo często użytkuję (służbowy)pod pełnym obciążeniem. Miałem możliwość przejechania sie również nowym Superbem w pełni załadowanym i dalej TWIERDZE że Skoda nie ma czego szukać trakcyjnie z Mondeo. Pozostałe elementy to rzecz gustu jedne są lepsze drugie gorsze.

~Radca

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-04-18 | 21:06

Faktycznie, Mondeo wyjatkowo dlugo zalega w autokomisach :)

~Lopez

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-04-29 | 21:21

Super jest naprawdę OK, duże wnętrze, duży bagażnik, ale osobiście zdecydowanie wolę Insignie, Passata, Accorda czy Mondeo.

~fkasiz

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-04-29 | 21:27

skoda superb jest fajna ale to tylko skoda, czyli VW dla ubogich. Wole Paska i parę innych wozów tej klasy (mondeo, avensis, mazda 6, citroen c5, accord i pare innych). skoda jest trochę za droga. Owszem jest duża, ale co poza tym ? Prestiż zaden, wygląd marny, ogólnie jak za tą kasę - nie porywa.

~Kapsel

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-05-08 | 01:54

Nie jest to fura marzeń, ale mnie się nawet podoba. Choć w tej klasie niestety są lepsze wózki za te same a często mniejsze pieniądze.

~Peter

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-05-19 | 13:22

Do ~fkasiz:
> ?wozów tej klasy (mondeo, avensis, mazda 6, citroen c5, accord i pare innych)?
Przepraszam, ale jaki prestiz maja te Auta???
Superb jest w wyzszej klasie aniezeli te wymionione auta (spojz DEKRA, ADAC itd.)

strona 2 (z 3) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021