mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Tata Tata

Twój samochód - Tata Tata

montaż instalacji gzowej

~Przemo

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-12-20 | 22:04

Co sądzicie o montażu instalacji gazowej do starego auta ? Jeżdżę na co dzień oplem astrą z 99 roku, silnik 1.6. Z racji tego że do pracy nie potrzebuję nic lepszego, a dziennie pokonuję ok 50km zastanawiam się montażem lpg. Myślałem o zamontowaniu jakieś tańszej instalacji np Zavoli. Co o niej myślicie ?

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Ediqs

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-12-24 | 14:09

Starsze auta i silniki mają to do siebie, że ich konstrukcja była przewidziana na długą eksploatację i jeszcze nie projektowali ich księgowi. Silnik który podajesz o ile nie był kręcony to zakładam że zrobił już z 300 tys. km i jest dalej w dobrej formie. Zrób sobie tylko kompleksowy przegląd przed montażem instalacji i będzie ok. Z budżetowych jeśli nie chcesz jeszcze dużo płacić dobra jest Sequent Alba z BRC.

~Przemo

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-12-29 | 21:45

Tak jak piszesz silnik już trochę przeżył ma prawie 300 tys ale nie jestem pierwszym właścicielem więc nie wiadomo jaki ma dokładnie. Wydaje mi się, że auto jest w dobrej formie ale rzeczywiście może lepiej oddać i niech ktoś szczegółowo to sprawdzi (koszta duże chyba nie będą). A masz jakieś doświadczenia odnośnie instalacji BRC, jeździłeś może na niej ?

~Ediqs

Zgłoś komentarz do moderacji 2018-12-30 | 16:20

BRC miałem w 2 autach. Pierwszą SQ 56 prawie 7 lat w Kii Carnival. Zrobiłem blisko 160 tys.km na LPG do momentu sprzedaży dalej. W kolejnym aucie też zamontowałem BRC, teraz SQ P&D do BMW X3. Wybór był podyktowany tym że przy pierwszej instalacji przejechałem tyle km bez żadnych usterek. W drugim aucie jest podobnie. Na razie na liczniku ok 30 tys.km na LPG, wszystko OK. Co do auta i silnika, dobrze jak sobie zrobisz przegląd przed montażem. Z resztą każdy solidny gazownik powinien Ci to doradzić.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019