mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Twój samochód - Toyota Corolla

Twój samochód - Toyota Corolla

Toyota Corolla i spory problem.

~Adrian

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-01-10 | 21:24

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jestem od 4 miesięcy ,,szcześliwym,, posiadaczem toyoty corolli e12 sedan z 2002 roku o pojemnosci 1,6 i przebiegu 141 Tys km.
Autko zakupione jako używane z salonu, a więc teoretycznie pewne. Ale po przejechaniu ok 2 tys km zapalil sie magiczny ,,check,, no i okazalo sie ze katalizator. I tu pierwszy problem czy ktoś moglby podać mi wymiary katalizatora przykolektorowego ?? a przynajmiej srednice otworu wlotowego i wylotowego , ponieważ chcialbym kupić zamiennik nie orginał. Kolejna sprawa to zauważlem ze moja toyotka zjada olej 0,2 L na 1000 km zalany mam Castrol 10w60 (taki zalewany byl od samego poczatku , przynajmiej tak wynika z ksiazki serwisowej). Czy wasze toyoty tez spalaja olej?? Slyszalem ze to dość powszechne zjawisko w toyotach. A co mnie ogromnie zakoczylo to wpis w instrukcji ze autko maksymalnie ,,Może,, spalac nawe 1 litr oleju na 1000km. Bardzo proszę o pomoc. I z góry dzieki. Pozdrawiam.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

sajmon

Starszy motomaniak

sajmon

Miasto: Wrocław

Auto: Toyota Corolla

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-01-27 | 10:41

co do katalizatora - nie pomoge Ci. Ale ten check to prawdopodobnie błąd drugiej sondy lambda. I tutaj musimy się zająć prawdopodobną przyczyną: spotkałem sie z opinią że w silnikach vvt-i, w których był problem z nadmiernym zużyciem oleju, spaliny były tak zanieczyszcone, że spaliny po wyjściu z kata nie miały odpowiedniej czystości - stąd bład i zapalająca się kontrolka. W tym przypadku dobra wiadomość może być taka, ze kat nie jest jeszcze do wymiany. Zła: trzeba ustalić przyczynę nadmiernej konsumpcji oleju (3 l. od wymiany do wymiany to zdecydowanie za dużo) Jak sądze Twój olej to Castrol TWS - olej "rajdowy". W opiniach znających się na rzeczy: bardzo dobry, ale dość krótko zachowujący właściwości. W wielu przypadkach zmiana oleju na inny pomagała (zalecany to 5w30). Powodzenia!

sajmon

Starszy motomaniak

sajmon

Miasto: Wrocław

Auto: Toyota Corolla

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-01-27 | 10:47

Aha, istotna rzecz: sprzedawca odpowiada za wady sprzedanego produktu (bodajże przez 6 miesięcy, sprawdzisz to u miejskiego/powiatowego rzeczika konsumentów), zatem próbuj wymusić naprawę na tym, kto Ci samochód sprzedał.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019