mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Samochody

Samochody

SAMOCHÓD Z JAK NAJMIĘKSZYM ZAWIESZENIEM

~fox

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-08-10 | 13:49

Witajcie. Potrzebuje waszej pomocy przy zakupie samochodu o jak najmiększym zawieszeniu. Mówiąc w skrócie sytuacja wygląda tak, że będę musiał przynajmniej jakiś czas pracować jako kierowca ( dostawca w ruchu miejskim ), a niestety jestem po kontuzji kręgosłupa, co daje mi się we znaki przy naszych drogach. Dlatego też potrzebuje samochodu który możliwie maksymalnie będzie tłumił wszelkie nierówności i dziury w jezdni. Niestety posiadam ograniczony budżet ( około 7 tys ) a samochód z racji tego do czego będzie służył prawdopodobnie będzie do rozjeżdżenia na śmierć ( i oczywiście musi być na gaz ). Obecnie miałem możliwość jeżdżenia przez około 2 tyg skodą Fabią na dość małych oponach ( 45 ) i przyznam, że dało się odczuć każdą nierówność ( choć może to właśnie kwestia opon ).nnPoczątkowo zastanawiałem się nad następującymi modelami: Fiat Punto II, Yaris, Golf, Polo, Opel Corsa, inna Skoda Fabia, Peugeot 206 oraz renault clio II. Jednak z zebranych informacji i opinii wynika że Fiat Punto II ma bardzo twarde zawieszenie co go eliminuje, Yaris jest zbyt drogi, podobnie jak Golf który również ma twarde zawieszenie. Podobną opinię na temat twardości zawieszenia ma Skoda Fabia, co niejako potwierdza się z moimi doświadczeniami z tym samochodem. Tak więc pozostały mi z tej grupy Opel Corsa, Peugeot 206 oraz Clio II, gdzie chyba najlepsze opinię miał ten ostatni.nnMyślałem też o kupnie jakiegoś małego dostawczaka typu Kangoo, Berlingo czy Peugeot Partner, jednak tutaj nie udało mi się niczego konkretnego dowiedzieć na temat komfortu jazdy czy miękkości zawieszenia.nnTrzecią grupą którą biorę pod uwagę są Peugeot 406, Renault Megane oraz Laguna. Z tych ostatnich ponoć najbardziej komfortowe jeśli chodzi o miękkość zawieszenia są te dwa ostatnie, a szczególnie Laguna ale ta jest chyba trochę zbyt duża jak na auto do szybkiego przemieszczania się po mieście z koniecznością częstego parkowania, więc raczej skłaniał bym się ku Megane w wersji Hatchback.nnDlatego też chciałem dowiedzieć się co myślicie o powyższym zestawieniu, który z wyżej wymienionych samochodów zapewnia waszym zdaniem najwyższy komfort jazdy rozumiany jako amortyzowanie nierówności ( takie kwestie jak trzaski, warkot silnika czy inne hałasy są dla mnie drugorzędne ) 2. czy te dostawczaki są dobrym pomysłem, czy zapewniają lepsze tłumienie nierówności niż samochody z pierwszej i trzeciej grupy? 3. czy może najlepszy jest wybór z tych ostatnich o większym rozstawie osi i kół i jak na tle pozostałych wypada Renault Megane ( szczególne w porównaniu z Clio II i Laguną ). A może macie jeszcze jakąś inną propozycję?

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~leszek7778

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-10-07 | 08:55

Ja posiadam audi A4 i nie narzekam, jeśli chodzi o większe samochody to polecam Mercedesy.

KittRoad

Motomaniak

KittRoad

Miasto: Lublin

Auto: Ford Focus

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-10-19 | 22:10

Francuskie samochody mają najmiększe zawieszenie, warto rozejrzeć się po renówkach albo peugeotach :)

ediwar

Młodszy motomaniak

ediwar

Miasto: Piaseczno

Auto: Fiat Bravo

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-10-26 | 15:53

Może jakiś francuz ?
Z takim budżetem jak Twój rozejrzyj się może za Renault Megan.

~Barnaba11

Zgłoś komentarz do moderacji 2016-03-01 | 09:55

Ja mam zaufanie do toyoty;) dobrze się jeździ tymi samochodami, spalają niewiele paliwa i mają dobrą amortyzację... Trzeba tylko pamiętać, by nie zaniedbywać kwestii serwisu. Ja załatwiam wszystko w salonie Toyoty na granicy Zabrza i Gliwic. Tam maja bardzo dobrą obsługę, a czasem można trafić na promocję. Ostatnio zaskoczyła mnie wymiana oleju cena, która wcale nie była taka droga... Jakby ktos potrzebował, to podaje linka: http://www.serwistoyoty.pl/oferta

Tadeusz811

Nowicjusz

Tadeusz811

Miasto: Kraków

Auto: Audi Q5

Zgłoś komentarz do moderacji 2016-03-07 | 13:15

Renault Megane

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021