mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Samochody

Samochody

Pierwsze auto

~Lukibu

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-03-07 | 18:01

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i proszę Was o poradę o wyboru pierwszego auta. Budżet wynosi 20k razem z opłatami itd. Będzie mi ono służylo na dojazdy na studia (10 km), dojazd do dziewczyny ( 20 km) i inne akcje , reasumując auto nie bedzie sluzylo do jezdzenia w dluie trasy, dlatego preferuje wybor benzynki zamiast diesela. Nie ukrywam że później chciałbym zamontowac instalacje lpg w auto, aby ograniczyc koszta eksploatacji. Absolutnie nie zależy mi na dużej pojemności bagaznika, lecz na komfortem za kierwonicą ( mam 197 cm wzrostu) Najważniejsze dla mnie przy wyborze auta jest komfort podczas podróży, w miare dobry silnik aby samochód nie był mułowaty, oraz nie aż tak duże koszta eksploatacjji Auta, które zwróciły moją uwagę to: - Audi a4 b6 2003 - 2004 r, silnik 1.8 turbo -Ford mondeo mk3 sedan z silnikiem 1.8/2.0 benzyna ( przyglądałem sie również wersji ST 220, ale przypuszczam że nie ma szans na znalezienie sensownego egzemplarza w tym przedziale cenowym) -Lexus IS 200 Proszę o uwagi oraz propozycje innego auta spełniajacego moje oczekiwania Pozdrawiam nCzytaj więcej: https://www.forumsamochodowe.pl/pierwszy-samochod-vt113759.htm

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Jarek

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-03-08 | 13:38

Możesz rozejrzeć za avensisem dwójką 1.8 dobrze się nadaje pod gaz. Jest dość trwały i na pewno sie w nim zmieścisz :)

~Karol

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-03-21 | 14:21

Może warto w takim razie po auto w abonamencie. Teraz jest sporo ofert z różnych firm. Ostatnio Skoda uruchomiła taką opcję, a jak wolisz używane to np. Master1.pl. Akurat z takim budżetem masz opłacony wynajem na co najmniej 3 lata. Na przykład kupisz auto, które ma już kilka lat, to pomijając spadek wartości po 3-4 latach, to na pewno nie obędzie się bez większych czy mniejszych napraw. A w przypadku abonamentu masz to wszystko od razu z głowy, bo wliczone od razu w miesięczny czynsz. Wychodzi zatem na to, że jedyne czym musisz się martwić to tankowanie i płyn do spryskiwaczy. No i problem ubezpieczenie masz z głowy, bo ubezpieczenie jest wyliczone w abonamencie co w przypadku braku zniżek będzie sporą oszczędnością. Moim zdaniem spoko wariant.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019