mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Samochody

Samochody

Drugie auto do 25-30 tysiecy

~Artur

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-08-27 | 21:29

Witam wszystkich, proszę o pomoc w wyborze mojego drugiego auta. Prawo jazdy mam od prawie 6 lat i od samego początku przemieszczam się Fiatem Seicento 1.1 z 2003 roku. Taki czas uważam za wystarczający żeby przesiąść się do czegoś wiekszęgo, szybszego i bardziej komfortowego w środku. Mój roczny przebieg waha się między 13 a 15 tyś. km. i jest to praktycznie sam ruch miejski oraz dojazdy do pracy, które zajmują mi w porywach 15 minut. Z uwagi na to chciałbym skupić się na silnikach benzynowych i pomyśleć o ewentualnym założeniu LPG. Chciałbym żeby nowe auto miało trochę mocy (wszystko w co się przesiąde będzie zbierało się lepiej niż mój obecny sajak ). Jeśli chodzi o silnik to uważam, że 2 litry pojemności maksymalnie a i mniej pewnie też mi starczy. Skrzynia manualna. Nadwozie to któreś z sedan/hatchback/ewentualnie coupe. Nie musi być bardzo pojemny bo w większości poruszam się sam lub we dwójkę. Awaryjność niech będzie na znośnym poziomie no i paliwożerność też lepiej żeby zamykała się na 10L aniżeli na 15 albo 20 Wertowałem już trochę ogłoszeń, czytałem różne artykuły/gazety i oglądałem filmiki odnośnie różnych aut. Mam kilka własnych typów, które wyglądają następująco: Skoda Octavia/Superb Seat Exeo Audi A4/A3 Saab 9-3 (podoba mi się ogromnie) Honda Accord VII (tu podobnie jak z Saabem, bardzo ładna sylwetka i niebrzydki środek) BMW serii 3. Oczywiście podczas moich poszukiwań natknąłem się również na takie kwiatki jak Abarth Grande Punto z silnikiem 1.4T. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć coś więcej o tym aucie? A może któryś z tzw. "hothatchy" Oprócz w/w autek nie zamykam się na żadną markę i jeśli macie jakieś propozycję to chętnie wezmę je pod uwagę Z góry dziękuję za pomoc, Artur

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019