mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Technika i podobne

Technika i podobne

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Żeglowanie na... kołach

~AK

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-08-18 | 09:49

ja żeglowałem 10 lat temu primerą 1.6, najmniej paliła (5,5 - 6) od 80 do 110 km/h na 5 biegu. zresztą była w stanie ruszyć na 3 :)) zawsze spokojna jazda. mieszkam na płaskim, więc 5 wrzucałem przy 50 km/h i tak się bujałem. a z górki (jakiejkolwiek ) to na zabronionym luzie. Brat tym samochodem nigdy nie zszedł poniżej 7 litrów. a jak tata był młody miał nowego 125p na taxi i schodził poniżej 6. wiadomo, duży fiat = min 8. nowa technika ;)

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Greg12

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-08-18 | 15:09

Fajnie że producenci produkują niby coraz oszczędniejsze samochody (i coraz droższe), ale te same wyniki ludzie osiągają od dawna w zwykłych mniej nafaszerowanych elektroniką pojazdach. Problemem dobrym dla producenta (i tragicznym dla użytkownika) pozostaje żywotność elektroniki po kilku latach :)

kiier

Starszy motomaniak

kiier

Miasto: Wrocław

Auto: Opel Senator

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-08-18 | 15:14

@Greg12 - jest w tym niestety, dużo prawdy. To już staruteńka tatra z otwartym wodnym obiegiem cieczy chłodzącej (to było naprawdę dawno) przepalała szalone - 10 litrów na setkę. Spalanie wcale tak straszliwie w dół nie poszło, a od jakiegoś czasu osiągi też nie kładą na łopatki konkurencji sprzed dekady lub dwóch - bo pojazdy są coraz cięższe, i trzeba (ha) coraz więcej energii zużyć żeby jeden pojazd wyprodukować. Eko terroryzmowi mówie nie.

zalogowany

Nowicjusz

zalogowany

Miasto: Wołomin

Auto: Ford Focus

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-08-22 | 11:11

Testowałem kiedyś system start-stop w kii ceed. fajna sprawa. Myslę ze bardzo przydatna w korkach, czy przejazdach kolejowych. Proste działanie, fajny bajer. Czy faktycznie obniza spalanie moze i tak, zapewne stojac z uspionym silnikiem w korku nie produkuje do atmosfery spalin. Ale ciekaw jestem co z akumulatorem przy takich systemach?

Koralowicz

Nowicjusz

Koralowicz

Miasto: Kraków

Auto: Volkswagen Passat

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-08-24 | 12:21

Jak faktycznie spala 15% mniej w korku to jest konkretna oszczędność. Pytanie tylko, czy kupując auto nie płaci się więcej za ten cały system :)

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019