mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Technika i podobne - Silnik diesla

Technika i podobne - Silnik diesla

Filtr cząstek stałych w silniku diesla

wojtel23@poczta.onet.pl

Nowicjusz

wojtel23@poczta.onet.pl

Miasto: Warszawa

Auto: Hyundai i30

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-01-24 | 17:19

Proszę o informację czy prawdą jest, że każdy nowy samochód z silnikiem diesla musi posiadać filtr cząstek stałych, gdyż bez tego wspaniałego urządzenia nie może być w Polsce zarejestrowany?

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

kiier

Starszy motomaniak

kiier

Miasto: Wrocław

Auto: Opel Senator

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-01-25 | 10:39

Od tego roku jest on obowiązkowy w nowych dieslach. Jeśli chcesz wiedzieć więcej wpisz w jednej z popularnych wyszukiwarek frazę - obowiązkowy filtr cząsteczek stałych.

marko1

Motoryzacyjny ekspert

marko1

Miasto: Stargard Szczeciński

Auto: Opel Crossland X

Zgłoś komentarz do moderacji 2011-01-25 | 14:51

Nie oznacza to jednak, iż wszystkie samochody, które nie spełniają normy Euro 5 znikną z oferty sprzedawców już 1 stycznia 2011 roku. Zgodnie z Prawem o ruchu drogowym i załącznikiem nr. 11, część B do rozporządzenia ministra infrastruktury w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep, producent lub importer pojazdów wyposażonych w silniki spełniające limity emisji zanieczyszczeń Euro 4, może złożyć wniosek do Ministra Infrastruktury o wydanie decyzji zwalniającej z obowiązku uzyskania świadectwa homologacji typu w ramach końcowej partii produkcji. Decyzja taka umożliwia sprzedaż i rejestrację pojazdów nie spełniających nowych limitów emisji zanieczyszczeń.
Zwolnienie z obowiązku uzyskania świadectwa homologacji typu pojazdu może być wydane maksymalnie dla 10% pojazdów kategorii M1 jednego lub więcej typów i dla 30% liczby pojazdów kategorii N1. Odsetek aut obliczany jest od wszystkich pojazdów wprowadzonych do obrotu w okresie 12 miesięcy przed datą utraty ważności świadectwa homologacji tego typu pojazdu. Okres ważności zwolnienia nie może przekraczać 12 miesięcy dla pojazdów kompletnych i 18 miesięcy dla pojazdów skompletowanych, od chwili utraty ważności świadectwa homologacji typu pojazdu.
Oznacza to, że pewna liczba samochodów osobowych, spełniających tylko normę Euro 4 będzie mogła być sprzedawana przez cały 2011 rok.

~kryka

Zgłoś komentarz do moderacji 2013-07-22 | 16:09

bzdury kolego opowiadają

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2020