mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Technika i podobne - LPG

Technika i podobne - LPG

Instalacja w hondzie.

Sarayewo

Nowicjusz

Sarayewo

Miasto: Warszawa

Auto: Honda Civic

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-05-18 | 10:58

Witam, zastanawiam się nad zamontowaniem gazu do samochodu marki honda. Moja Civic nadawałaby się do gazu. W galeriach można zaleście wiele zdjęć zagazowanych civików w najróżniejszych konfiguracjach. Lecz moim pytaniem jest która instalacja jest najwyższej jakości. Tak aby chodziła bez zmniejszenia jakości jazdy. nnNie wiem od czego zależy spadem mocy w instalacjach. Czy to zależy od wtryskiwaczy, czy od sterownika. Pomimo tego, zależy mi na najlepszych komponentach.

strona 1 (z 3) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

krzysztofjah

Nowicjusz

krzysztofjah

Auto: Aston Martin DBS

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-05-24 | 22:44

Nie marnuj samochodu na gaz. Po co tracić tak ładny silniczek, kiedyś czytałem że taki jeden to w parkingu wybuchł. Daj spokój to chodząca bomba.

e-Wycieraczki_pl

Starszy motomaniak

e-Wycieraczki_pl

Miasto: Kraków

Auto: Seat Leon

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-05-25 | 11:29

Są to pojedyncze przypadki słabszej i nie serwisowanej instalacji na bieżąco. Taka dobra to koszt około 3 tyś zł,zobacz np na Staag lub Pringsa,to najbardziej popularne i chwalone.

Pozdrawiam e-wycieraczki.pl

Sarayewo

Nowicjusz

Sarayewo

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-05-27 | 10:02

Było coś kiedyś o wybuchających instalacjach. Ale z tego co wiem to przyczyna leżała po stronie mechanika. A nie samej instalacji, przynajmniej tak twierdził śledczy. Który wykonywał rekonstrukcję sytuacji. Ale z tego co wiem teraz już nie ma parowników, dzięki czemu jest praktycznie zerowa szansa na coś takiego. Tak samo przy nowych instalacjach mieszanka jest podawana w stanie ciekłym. Co ochładza cylindry i zmniejsza "przeciążenia" w cylindrach. Też nie jest wymagany lubrykator. Więc nie mogę się zgodzić z czymś takim. Moje oczekiwania były większe niż takie wypowiedzi. No ale tacy użytkownicy ;/

marko1

Motoryzacyjny ekspert

marko1

Miasto: Stargard Szczeciński

Auto: Opel Crossland X

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-05-27 | 12:50

Konia z rzędem temu kto spełni twe oczekiwania ale jak sobie życzysz instalację z górnej półki w twoim aucie to zamontuj sterownik Zenit Pro OBD z możliwością współpracy z systemem OBD pojazdu w celu dostrajania mieszanki w normalnym trybie jezdnym. Jedne z najbardziej trwałych i najdokładniejszych wtryskiwaczy Hana, oraz reduktor Silver z odpowiednim zapasem mocy. Tak dobrana instalacja na pewno zapewni tobie zadowolenie i minimum ingerencji montażysty w trakcie eksploatacji samochodu.

Sarayewo

Nowicjusz

Sarayewo

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-05-28 | 18:07

Szczerze powiedziawszy stag to chyba lepsze rozwiązanie. Dobra Polska instalacja, wystarczy tylko dobrać do tego baracudy. :) Na kilku forach były bardzo fajne wątki.

krzysztofjah

Nowicjusz

krzysztofjah

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-05-30 | 18:28

Po co ci ten gaz ? Kup sobie samochód z silnikiem 1,2 i będziesz zadowolona.
Miej pali i nie trzeba robić z niego kuchenki gazowej.

Sarayewo

Nowicjusz

Sarayewo

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-06-01 | 10:25

Najnowsze samochody opla posiadają gaz seryjnie. i do wyboru jest lpg albo cng. Tylko z tego co wiem to jest problem w Polsce z instalacjami cng. Jest mało miejsc gdzie można tankować cng. Z lpg już nie ma tego problemu, jedynym problemem był kiedyś zapis, że aby tankować gaz musi byc do tego osoba wykwalifikowana na stacji.

Silniki 1,2 też można zagazować, nie jest to żadnym problemem. Większym problemem jest czas w którym to wszystko będzie można uznać za dobrą inwestycję. Bo zwróci się to po dłuższym czasie, niż przy silniku 2,5 czy 3,0.

krzysztofjah

Nowicjusz

krzysztofjah

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-06-04 | 13:13

No to skoro wiesz lepiej to szukaj sobie mechanika i jedź i montuj.
Tani bubel zamontuj i ciesz się ze swojego partackiego sprzętu, który po krótkim czasie się popsuje. Napisz jeszcze gdzie aby wszyscy wiedzieli, a potem chwal się tym. Będę czekał aż napiszesz, że coś się popsuło. Daj mi tylko trochę czasu, a sama będziesz płakać przez ten gaz jak ci samochód wybuchnie.

Sarayewo

Nowicjusz

Sarayewo

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-06-08 | 17:34

https://www.youtube.com/watch?v=Pvdmg5f3c2E

Instalacje już nie mogą wybuchać, ponieważ nie mają parownika.
I płomień się nie cofa. Tak samo butla jest bardzo wytrzymała.
Warto troszkę o tym poczytać to tylko, 30 minut czytania, a można mieć większy obraz sytuacji.

strona 1 (z 3) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2020