mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Technika i podobne

Technika i podobne

Jaka instalacja Mitshubishi Outlander 2.0 - bezpośredni wtrysk. BRC SDI 2.0?

~Marek

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-02-01 | 10:44

Witam, może ktoś z Was miał już możliwość gazować lub jeździć na lpg w Mitshubishi Outlander silnik 2.0 bezpośredni wtrysk. Chciałem założyć instalację LPG ze względów ekonomicznych, jednak pierwszy gazownik odparł że się nie da. A widziałem w sieci zagazowane takie silniki. Moje pytanie brzmi czy te jednostki dobrze zniosą montaż LPG? I jaka instalacja będzie najlepsza? W sieci najwięcej jest montaży z BRC SDI 2.0.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

marko1

Motoryzacyjny ekspert

marko1

Miasto: Stargard Szczeciński

Auto: Opel Crossland X

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-02-07 | 12:49

Według Piotra Złotego redaktor GAZEO.pl

Zastosowany w samochodzie Mitsubishi Outlander (2017) silnik 2.0 110 kW (150 KM) może być poddany konwersji na zasilanie LPG z wykorzystaniem większości oferowanych na rynku instalacji IV generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie gazowej) lub systemu V generacji (sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej).

W przypadku zastosowania instalacji IV generacji należy zamontować układ lubryfikacji gniazd zaworowych.

Silnik ten ma regulowane ręcznie luzy zaworowe, których wartości należy kontrolować i ewentualnie korygować co około 30 tys. km.
Powodzenia.

marko1

Motoryzacyjny ekspert

marko1

Miasto: Stargard Szczeciński

Auto: Opel Crossland X

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-02-07 | 12:53

Są firmy które mogą pomóc w doborze instalacji gazowej do twego samochodu np: https://www.egp.pl/galeria-lpg/montaz-lpg/mitsubishi/outlander/

~Robert

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-02-09 | 10:01

Niedoświadczeni gazownicy obawiają się bezpośredniego wtrysku. Oczywiście, że można ten silnik zagazować chociażby instalacją którą podałeś. Jest to instalacja z wyższej póki na dobrych podzespołach. Tylko tutaj musisz poświęcić trochę czasu na znalezienie kogoś odpowiedniego do montażu. Najlepiej wejdź sobie na stronę brc i przejrzyj sieci autoryzowanych serwisów być może będziesz miał do któregoś blisko.

~Marek

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-02-10 | 16:32

Generalnie interesuje mnie dobra jakość instalacji i to żebym nie musiał co chwilę z nią jeździć na poprawki i regulację. Auto jest nowe więc nie zamierzam zakładać byle czego, byle taniej. I tak wiem, że jazda na LPG szybko mi się zwróci. "marko1" dzięki za link, ale do Warszawy mam trochę daleko, jestem z południa, dokladnie z Niska. Myślałem, żeby z tym podjechać do Czakramu w Rzeszowie lub Tarnowie, bo z tego co wyczytałem to jedne z lepszych zakladów jeśli chodzi o BRC.

~Robert

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-02-12 | 19:44

Jeżeli stawiasz na jakość to BRC będzie najrozsądniejszym wyborem.

~Marek

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-02-16 | 19:37

No właśnie trochę czytałem na temat tych instalacji. Jestem już umówiony w Rzeszowie w Czakramie na montaż, wcześniej tylko podjadę dogadać szczegóły po wszystko do tej pory załatwiałem mailowo i przez tel. Pod koniec miesiąca odstawiam auto.

~Robert

Zgłoś komentarz do moderacji 2019-02-19 | 17:08

To firmę wybrałeś najlepsza jaką mogłeś. W Czakram zrobią Ci to jak się należy. Troszkę musisz u nich poczekać bo zawsze mają spory ruch ? Daj znać jak zamontują.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019