mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Technika i podobne

Technika i podobne

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Nadchodzi pięć suwów!

~Greg12

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-08-13 | 10:04

Zawracanie głowy. W swoim samochodzie mam 2l benzynę. Znajomy 1,4 turbo benzynę. Parametry na papierze bardzo podobne - nawet lepsze dla tego turbo. Ale do jazdy w normalnych warunkach to tylko te 2l, Tamten silniczek niedomaga na samym dole, a żeby pojechać to robi się wiertarka. Ciekawe dlaczego urzędnicy UE i pomniejsi politycy jeżdżą zawsze wypasionymi wózkami z wilelkimi silnikami. Paranoją jest hybryda Mercedesa - samochód specjalnie dla "ekologicznych" polityków. A podatnicy zapłacą.....qqqqa

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~ducati

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-08-13 | 16:28

Może ktoś podpowie, bo nie mogę sobie przypomnieć nazw wszystkich suwów (kroków) w silniku czterosuwowym i dwusuwowym. Jak to było ??

~bummm

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-08-13 | 20:17

Ładnie to tak nie podawać źródła? Tekst bazuje na:

blogsilnika.blogspot.com/2009/08/silnik-pieciosuwowy-nie-to-tylko.html

aaa

Motoryzacyjny ekspert

aaa

Miasto: Warszawa

Auto: Lexus GS

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-08-13 | 20:39

Po DMP dużego tłoka nie może już w nim nastąpić rozprężanie?! Jedyne co wchodzi w grę to suw wydechu i wtedy się zgadza, jest pięć suwów!
1. Suw ssania,
2. Suw sprężania,
3. Suw pracy (rozprężanie),
4. Suw wydechu / suw ssania dla dodatkowego tłoku,
5. Suw wydechu dodatkowego tłoku,

4 suw powinien tak naprawdę nazywać się suwem "przepompowywania" lub "przesunięcia".

I nie obieg Atkinsona, tylko Millera - ale tam mamy pseudo pięciosuw, a w opisywanym silniku dodatkowy tłok rzeczywiście ten suw wykonuje.

Pozostaje tylko pytanie, jak spowolnione/rozprężone i schłodzone gazy ze środkowego cylindra dają sobie radę z napędem turbiny (a ta musi się trochę nakręcić - w końcu to blisko 200 koni z litra) i co z rozgrzewaniem katalizatora.

aaa

Motoryzacyjny ekspert

aaa

Miasto: Warszawa

Auto: Lexus GS

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-08-13 | 20:47

Jeszcze mi się jedna rzecz przypomniała. Ten dodatkowy suw działa jak komora rozprężna znana z wyczynowych silników dwusuwowych! Jak dla mnie zastosowanie tego w postaci tłoka jest genialne!

~fan

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-08-13 | 22:32

super sprawa taki silnik. ciekawe kiedy beda go montowac w golfach

~coliber

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-08-13 | 22:35

no i do tego burakowozach i innych tego typu skodach

~ja tam nie wierze

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-08-13 | 23:34

w takie cuda

~Goku88

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-08-21 | 13:18

A mi to przypomina silniik parowy w ktutym wykorzystywano roznej wielkosci cylindry wiec pomysl nie jest taki nowy ani innowacyjny

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2020