mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Polskie drogi

Polskie drogi

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

GDDKiA zrywa umowę na budowę A4 i S19

~unfamiliar

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-30 | 11:59

nie po raz pierwszy i nie po raz ostatni okazuje się, że wybieranie wykonawców po najniższej cenie traci sens. Dlaczego ciągle jedynym kryterium wyboru jest cena, dlaczego nikt nie prześwietli kondycji finansowej tych firm-krzaków zanim podejmie decyzję o ich wyborze? Ile to jeszcze razy usłyszymy, że gdaka wypowiada umowy z podobnymi "firmami" z tych samych powodów, Może czas dać sobie spokój z tymi przetargami, i wybierać wykonawców z wolnej ręki na podstawie ich doświadczenia, potencjału, kondycji finansowej i innych równie istotnych warunków ,może będzie drożej na dłuższą metę i tak wyjdzie taniej

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~warszawiak

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-30 | 17:19

Na budowach wielu autostrad i ekspresówek ciągle są jakieś problemy. Nie rozumiem tylko, dlaczego po zerwaniu kontraktu GDDKiA nie wybiera zawsze wykonawcy na dokończenie z wolnej ręki. Na przykładzie A2 widać, że skraca to ewidentnie zakończenie budowy, chociaż też nie zawsze bezproblemowe. (przykład odcinek C na A2 i problemy z DSS) Dlaczego na S19 nie można zastosować tego samego trybu co na A4, tylko Bóg i urzędasy z GDDKiA wiedzą. Po jaką cholerę kolejny przetarg na S19? Przecież to opóźni budowę o co najmniej pół roku, jak nie więcej. I na koniec. Czy po minięciu terminu 16.02.2012 r. nie było widać postępu prac? Dlaczego zwlekano z wypowiedzeniem kontraktu jeszcze przez prawie 3 i pół miesiąca, a nie zrobiono tego od razu w lutym?

~astrolog

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-31 | 00:19

Do kogo miec pretensje, ze wylonione w przetargach firmy maosow bankrutuja? Do populistow, ktorzy pieprza bzdury, jak dzis w GPC, ze budujemy najdrozsze autostrady na swiecie. Jak bdujemy tak drogo, to dlaczego te firmy bankrutuja? Urzednicy i politycy nawalani przez populistow ustalili podstawowe kryterium przetargu - niska cene i mamy teraz problemy. Ale gebelsowscy propagandzisci od Kaczynskiego nadal opowiadaja dyrdymaly, ze budujemy najdrozsze autostrady na swiecie.

~kocur

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-31 | 16:21

warszawiak - umiesz czytać ze zrozumieniem? przecież artykuł jest właśnie o tym, że nowego wykonawcę zapewne wybiorą z wolnej ręki. a ty trujesz, czemu nie wybiorą z wolnej ręki. nieuctwo i pieniactwo takich jak ty zaprowadzi ten kraj na dno.

~warszawiak

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-05-31 | 19:15

@ kocur: Nieuctwo i pieniactwo oraz brak umiejętności czytania ze zrozumieniem to występuje u ciebie. Otóż w artykule jest powiedziane o dokończeniu budowy z wolnej ręki tylko A4, a co do S19, to cytuję: " Na dokończenie budowy drogi ekspresowej S19 od węzła Rzeszów Zachód do węzła Świlcza zostanie wszczęte odrębne postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego lub ograniczonego". Koniec cytatu. Poza tym dotychczas z wolnej ręki podpisano umowy po rozwiązaniu kontraktów tylko na "chińskich" odcinkach A2, na innych ogłaszano nowe przetargi, a mnie chodziło o to, dlaczego nie dokańcza się wszystkich prac po zerwanych kontraktach na podstawie umów z wolnej ręki. Doszło teraz coś niecoś do twojej mózgownicy? Najpierw się dokształć, naucz czytać pisane teksty, to może nie będziesz zamieszczał niedorzecznych bzdur w komentarzach.

~a

Zgłoś komentarz do moderacji 2012-06-29 | 20:54

Nie będzie wolnej ręki bo nie chodzi o szybkie wybudowanie odcinka drogi tylko o maksymalne przesunięcie w czasie terminu zapłaty. Nie ma pieniędzy i to wszystko.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019