mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Polskie drogi

Polskie drogi

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Budowa A4 z poślizgiem

~mars

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-02-12 | 09:09

Małopolska-podkarpacie nie maja szczescia do budowy A moze w S sie powiedzie na polnoc i poludnie

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Katar

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-02-12 | 09:19

Donald Aniele! Twój rząd osiągnął tak wiele!!

~Jon

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-02-12 | 10:50

Niestety wszystkie firmy noszące w nazwie "Mostostal", specjalizują się w opóźnianiu robót. Pamiętam jak Mostostal został przepędzony z budowy stadionu we Wrocławiu, to było okropne oburzenie, że teraz to już absolutnie nie da się zdążyć z budową. Jakoś i bez Mostostalu udało się go terminowo oddać do użytku. Zastanawiam się dlaczego takie firmy są wciąż wybierane w przetargach. Czy zaniżane przez nich ceny nie generują w efekcie zwiększonych kosztów skarbu państwa. Dlaczego we wstępnej fazie przetargowej nie odrzuca się takich oferentów?

~wnerwiony

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-02-12 | 12:39

Pogoda sprzyja budowlańcom. Można by budować całą zimę, bo temperatury cały czas na plusie. Inwestycje mogły by być oddane przed czasem i państwo kasowało by za przejazd. Niestety przez wrednych tępych urzędasów kontrakty są zrywane i inwestycje przeciągają się latami. W Chinach odpowiedzialnych za to już dawno by rozstrzelano. W Polsce niestety urzędasy są bezkarne.

~jumper

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-02-12 | 18:34

@Jon - ale banialuki wypisujesz - Mostostal z budowy stadionu został przegoniony żeby koledzy od grubych kopert prezydenta miasta Dutkiewicza z firmy MaxBogl mogli przejąć budowę. I teraz najważniejsze - tak jak Mostostal miał opóźnienie tak Niemcy mieli jeszce większe. Stadion nie został oddany w terminie !!! Tu chodziło tylko o "udziały" w związku ze zmianą wykonawcy naiwny człowieku.

~realista

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-02-13 | 14:37

Jeżeli nawet jakaś firma ma opóźnienia w budowie, to przy obecnej pogodzie mogła je trochę nadgonić i całość oddać najwyżej parę miesięcy później. Zerwanie kontraktu, to opóźnienie inwestycji o 2-3 lata. Zwiększenie opóźnienia, to zmniejszenie o dziesiątki milionów wpływów do budżetu z opłat za przejazd autostradą. Czy to nie jest działanie na szkodę Polski i Polaków?

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2020