mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Polskie drogi

Polskie drogi

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Słupsk: Pozwolenie na obwodnicę

~dominik

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-04-08 | 13:59

budować budować żeby nie trzeba bylo jechac przez Slupsk, w godzinach szczytu to masakra wszyscy jada jak chcą!

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~osskaa

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-04-08 | 15:38

Nie napisali, czy to będzie dwupasmówka, czy jednojezdniowa, jak żałosna trasa przez Sławno!! No i co z Trasą Lęborską???!!???

~miluś

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-04-08 | 21:58

Rozumiem "osskaa" że pomyliłaś trochę pojęcia i chodziło Ci o dwujezdniową lub jednojezdniową. I zgadzam się z intencją, że dwujezdniowa byłaby najlepszym i perspektywicznym wyjściem. No i za jakiś czas nie trzeba będzie znowu gmerać przy "Dolinie Słupi"

~osskaa

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-04-09 | 13:47

@Miluś. Nie przesadzaj z tym paternalistycznym tonem. Każdy chyba widzi, o co mi chodziło. Dwupasmówka, czyli dwie jezdnie, to przecież oczywiste. Pytanie nie jest bezzasadne, bo dotychczasowe "odcinki" tej nieszczęsnej S6 wyglądają żałośnie np. obwodnica Karlina, wylot z Goleniowa w stronę Nowogardu czy trasa przez Sławno.

~mz1

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-04-09 | 20:26

najważniejsze że wogóle się zabierają za tą część polski jaką jest pomorze środkowe - a dla słupska i korków w mieście to i tak niewiele poprawi - w słupsku brakuje połączeń między dzielnicami panowie radni !!!!!!

~miluś

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-04-10 | 23:49

No cóż Osskaa, jeśli już ze mnie taki "władczy ojciec" i według Ciebie pouczam, (bo o to chyba Ci w tej mądrej odpowiedzi chodziło) to uparcie będę kontynuował i może czegoś nauczę. Pal licho Osskaa problem czy obwodnica będzie jedno czy dwujezdniowa, ale wbrew pozorom mylenie pojęć w ruchu drogowym jest problemem niebezpiecznym mogącym mieć smutne następstwa. A Ty niestety dalej je mylisz. Jeżeli nie chce Ci się czytać obowiązujących również Ciebie przepisów to krótko podpowiem: To na jezdni wydziela się jeden, dwa lub więcej pasów ruchu a nie na odwrót i to na pasach tej jezdni może być ruch jedno lub dwukierunkowy i jeśli dla Ciebie "oczywistym jest?, że "dwupasmówka jest tym samym, co dwie jezdnie" to uchowaj Panie Boże komukolwiek spotkać Cię na drodze.
Ale mimo to zgadzam się z Twoją i większości intencją, że Obwodnica Słupska powinna być wybudowana jako dwujezdniowa, o co najmniej dwóch pasach dla każdego kierunku ruchu.
Ach jeszcze jedno, ta obwodnica ma powstać w ciągu (jeszcze) Drogi Krajowej nr 6 a może dopiero w przyszłości jak ją przystosują stanie się drogą ekspresową z oznaczeniem S6.
Pozdrawiam. :]

~zibi

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-04-11 | 11:43

Uczenie bo uczenie ale dobrze miluś gadasz ;) Poza tym osskaa chyba nie wie czego chce bo krytykowane przez nią(jego) obwodnice Karlina czy Sławna są właśnie (choć zrobione bez głowy) drogami jednojezdniowymi dwupasmowymi. Więc o co chodzi?!?

~mruk

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-04-26 | 00:48

Cytuję:
?Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, obradujący pod przewodnictwem marszałka Adama Jarubasa wydał pozytywna opinię dla projektu związanego z budową obwodnicy Parszowa i Wąchocka.
Projektowany odcinek drogi krajowej nr 42 zaczyna się na granicy miasta Skarżysko - Kamienna i gminy Wąchock. Planowany ponad 12 km odcinek stanowić będzie obwodnicę Parszowa i Wąchocka?? ble, ble, ble ? ALE!... ?Droga ta będzie trasą klasy GP (główna przyspieszona) O DWÓCH JEZDNIACH. Każda z jezdni będzie miała PO DWA PASY RUCHU W KAŻDYM KIERUNKU. Ponadto w ramach przedsięwzięcia przewidywana jest przebudowa istniejących dróg gminnych w rejonie projektowanych skrzyżowań. Droga będzie posiadała także odwodnienie na całej długości oraz oświetlenie skrzyżowań. Szacowany koszt inwestycji to 54 mln euro.?

Panie Marszałku Województwa Pomorskiego to nie jest żart z Wąchockiem w tle? ALE WSTYD DLA PANA I PAŃSKICH DECYZJI. Gratulacje!!! :[

~jaś

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-05-05 | 22:27

Goościu... żaden z odpowiedzialnych za ten bajzel "marszałków" nie czyta tych tekstów i mimo że masz rację to kasa jest potrzebna na "Bałtycką Arenę" (nie wiem po co komu ona na jeden raz), a my (kierowcy) możemy pomarzyć o dwujezdniowej obwodnicy" :P

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019