mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Polskie drogi

Polskie drogi

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Połączą Łódź z autostradą

~KB

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-07-22 | 14:38

Ostatnio jak jechałem nad morze DK1, przebijałem się przez Łódź 2,5 h!
Nie rozumiem dlaczego to miasto (drugie co do liczby ieszkańcow Polsce) do tej pory nie ma choćby prowizorycznej obwodnicy, niech będzie nawet jednojezdniowa! Przecież tylu prominentów stamtąd się wywodzi, a cały tranzyt dalej jak szedł tak idzie przez miasto???

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Kuba

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-07-22 | 15:50

KB- to proste! Im wiecej prominentow tym mniejsza szansa ze cos sie zbuduje. Dla przykladu S3 jest budowana w ciszy medialnej i spokoju i sukcesywnie powstaja nowe odcinki. Z kolei wedlug Twojego stwierdzenia Wawa powinna miec super drogi a nie ma tam ani jednej autostrady, drogi ekspresowej a budowa obwodnicy srodmiejskiej na poczatkowym etapie...

~R.B.

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-07-27 | 13:52

Łódź nie będzie miała obwodnica dopóty, dopóki nasz rząd nie przyspieszy prac nad budową autostrady A1. To ona bowiem ma prowadzić tranzyt przez aglomerację. Łódź nie jest miastem typu Kowal czy Ozorków dla których obwodnica prowadzi w ciągu istniejącej drogi krajowej. Dla największych aglomeracji Polski obwodnice stanowią ciągi autostrad i dróg ekspresowych, dlatego niewiele zależy od władz miasta a od postępowań rządowych. Inne przykłady: Kraków: obwodnicą jest A4. Poznań: A2, Gdańsk: S6. Warszawa: wciąż czeka na układ dróg ekspresowych omijających miasto, podobnie Wrocław czy Lublin. A2 Stryków - Emilia już jest, wystarczy w pierwszej kolejności zbudować odcinek A1 Tuszyn - Stryków i już nie trzeba będzie przebijać się przez miasto jadąc z południa Polski nad Bałtyk.

~chłop z mazur

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-07-29 | 15:09

A czy samorząd wojewódzki w podległych sobie drogach, planuje remont DW-726 na odcinku Rawa Maz.-Opoczno?(najkrótsze połączenie Olsztyn-Nowy Sącz) W tej chwili jest tam jedna wielka katastrofa jeśli chodzi o stan nawierzchni.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019