mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Polskie drogi

Polskie drogi

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Zaprojektują autostradę A4 Rzeszów ? Jarosław

~laki

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-08-06 | 13:58

Super, to znaczy, że autostrada będzie w 2015 roku, idealnie i zgodnie z planem zdążą na Euro!!

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~Bartoszek

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-08-06 | 15:04

Ja doszedłem do wniosku że skoro te bramki do opłat będą lokalizowane co kilka-kilkadziesiąt km to będzie bardzo skuteczna metoda aby zniechęcić z niej korzystania. zamiast pomóc kierowcom którzy jeżdzą po koleinach to jeszcze opłaty.... zamiast wziąść dobry przykład z naszego zachodniego sąsiada...

~Mieszko

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-08-06 | 17:19

85 miesięcy to czas nadzoru autorskiego. Odbywa się on nawet po zakończeniu budowy. Jeśli dokumentacja będzie gotowa za 20 miesięcy, nie będzie problemu ze zdążeniem na Euro.

~wawiak

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-08-07 | 10:15

Chrzanicie mi tutaj o czasie realizacji itp, a ja sprawdziłem sobie co innego:
1. ten kawałek autostrada jest "wyrwany" z ciągu, tzn po obu jego stronach PUSTKA - NIGDY się tak nie robi ani u nas ani nigdzie na świecie
2. NIE BYŁO informacji o przetargu, NIE BYŁO informacji o zamówieniu i nie było żadnego przetargu - wszystko załatwione cichutko i po znajomości między starymi kumplami i za przyzwoleniem GDDKiA
3. przy takim początku (po którym od razu widać, że chodziło tylko o wyciągnięcie kasy - vide fundusz europejski) nie spodziewałbym się wybudowania tego odcinka nawet w 2020 roku...

~Alfista

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-08-07 | 12:01

Wawiak... nie przesadzaj, kumplostwo jakieś jest, ale mogą się z tym na 2012 wyrobić, choć ja realnie zakładam 2013-2014 na ten odcinek

~anty-wawiak

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-08-07 | 15:47

czlowieku, wlasnie konczy sie realizacja w niemczech autostrady lipsk-kassel, ktora zaczela sie od oddania dwoch odcineczkow po 15-20 km... podobnie bylo z autostrada od prenzlau do lubeki, w jej odcinku wschodnim... podobnie z autostrada monachium w kierunku na passau... wystarczy????
nie warto pisac NIGDY, kiedy sie o czyms ma MAŁE POJĘCIE...
2/ teoria spiskowa jak widze trzyma sie mocno - rozumiem ze kolega z Pisu... ziobro te sprawy.. to tez nie ma przyszlosci

~mac

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-08-08 | 12:43

z tego co jest napisane, wynika, że system poboru opłat będzie taki jak na A1 Bartoszku, więc na KAŻDYM wjeździe i zjeździe :D. Uważam, że, to nie dość, że szybsze, to uczciwe. Płaci się za tyle, za ile się przejechało, a nie jak na A2 i A4.

~Kuba

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-08-09 | 15:01

Ile jest km od Jaroslawia do Korczowej??

~emsi

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-08-09 | 19:07

z Jarosławia do Korczowej jest 40 km
z Jarosławia do Medyki jest 50 km

ale problem polega na tym, że Jarosław nie ma obwodnicy i przejazd przez miasto około 10-15km w czasie szczytu może spokojnie zająć godzinę czasu ;]

~Dam

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-08-10 | 15:00

20m-cy na dokumentacje
10 na pozwolenia
20 na budowę
czyli razem 50, to 4 lata i 2 m-ce
wychodzi 2012 ale jesień
Chyba że specustaw rzeczywiscie usprawni proces decyzyjny i ztych 10 m-cy zrobi się 5, to będzie wiosna 2012 :)
Do Jarosławia pewnie autostrada na Euro ma szanse jeszcze powstać.
Ale do Korczowej coraz mniej prawdopodobne.
Co do Jarosławia to pewnie będzie trzeba szybciej zbudować obwodnice - polecam serwis o/Gddkia w Rzeszowie - akurat jeden z lepszych jesli chodzi o informacje o planowanych przedsięwzięciach.
A jarosławianie mają siłe przebicia po tym jak się nawet firma Danone przed nimi ugięła, więc pewnie do wariantu strykowskiego nie dopuszczą :)

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021