mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Polskie drogi

Polskie drogi

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

S22 ? połowiczny sukces

~osskaa

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-11-17 | 10:55

Z jednej strony należy się cieszyć, ale z drugiej wcale to nie jest takie głupie.
Pomimo tego, że jestem zdeklarowanym zwolennikiem dróg ekspresowych dwujezdniowych, to zbudowanie gotowego połączenia z Elbląga do portu w Królewcu, podczas gdy do Gdańska i Gdyni wciąż nie można swobodnie dojechać, a sam port w Elblągu jest blokowany przez Ruskich jest sabotażem gospodarczym.
Przypomnijmy, że Rosja wymusiła na Min. Polu rozbudowę tej drogi do parametrów ekspresówki. Tylko bowiem umowa międzynarodowa dała pierwszeństwo tej drodze, której znaczenie w chwili obecnej jest marginalne.

Gdy będzie gotowa A1 do granicy z Czechami, gdy zbudujemy już dwupasmową S7 z Warszawy do Gdańska oraz gdy będzie przekop na Mierzei Wiślanej odblokowującej port w Elblągu, to wtedy będzie można pomyśleć o dwupasmowej S22.
Z tym, że z uwagi na charakter państwa Rosyjskiego, należy raczej rozwijać połączenia wewnątrz-unijne, zamiast tranzytem przez ruską enklawę.

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~morg

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-11-17 | 12:13

ze względu na charakter S22 i fakt, że prowadzi ona do granicy z obwodem kaliningradzkim, budowa dwujezdniowej trasy była by zwykłym marnotrastwem pieniędzy. zdecydowanie ważniejsza jest szybka przebudowa krajowej 7 do standardu drogi ekspresowej i budowa trasy via baltica na litwe. stosunki z rosją są jakie są i dużo lepsze ze względu na sprzeczność interesów nie będą więc śmiało S22 w obecnym stanie można uznać za sukces.

~romek

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-11-17 | 14:46

Odbudowa S22 Berlinki jest bardzo dobra decyzją.Połaczenie bezposrednie Królewca z Gdańskiem szybką trasą za chwile przysporzy Gdańskowi rzeszy bardzo dobrych turystów.Nalezy stworzyc mozliwości turystyki dla Rosjan na naszym Wybrzezu.Widziałem tysiace Rosjan w kazdym większym mieście Egiptu ,którzy zostawiaja tam tysiące dolarów .Dzisiaj wszystkie osrodki turystyczne w Europie zabiegaja o Rosyjskiego turystę.Oczywiscie wymaga to dobrej komunikacji drogowej czy lotniczej.Aby zarobic trzeba popracowac nad tematem nic nie rodzi sie samo.Polecam ten temat do przemyslenia.Ruscy naprawdę mają duzo kasy.

~realista

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-11-17 | 16:16

tak, mają kasę (choć od miesiąca jakby nieco mniej :), ale oni też nie lubią zimnego morza i ciepłego piwa, wobec tego ich zalewu w dąbkach się nie spodziewam... a jeszcze ci nasi "rodzimi" bandyci w ich szybkich samochodach.. nie, doprawdy, za dużo od Rosjan wymagamy, hihi

~Bartoszek

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-11-17 | 16:39

"Szkoda tylko, że nie zawsze budowane są od razu drogi dwujezdniowe." właśnie, szkoda, może kiedy dobudują tę drug jezdnię...

~turysta

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-11-17 | 17:53

Do realisty: Drogi ogólnie mamy fatalne, na zimne morze nie mamy wpływu, to nie od nas zależy, ale z tym ciepłym piwem to kolego przesadziłeś. Od kilkunastu lat nie podano mi w Polsce nigdzie takowego. Mówię o barach, a nie sklepach i oczywiście nie piszę o grzańcu na życzenie.

~p

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-11-18 | 01:24

Należy wziąć pod uwagę fakt, że cały remont tej drogi kosztował 300 mln zł. - niewiele więcej niż remont kilkunastu km. zachodniej obwodnicy Krakowa, a powstało dobre połączenie międzynarodowe, choć raczej na przyszłość. Wykonanie przyzwoitej DK nie byłoby o wiele tańsze, bo i tak poniemieckie wiadukty trzeba było ochronić przed śmiercią techniczną (albo wyburzyć). Ponadto, za Jelcyna Królewiec miał być czymś w rodzaju ruskiego Hong-Kongu i wtedy sprawy komunikacji miały potoczyć się zupełnie inaczej.

~romek

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-11-18 | 07:49

Zbudujmy cos w rodzaju mini Las Vegas w Trojmieście mysle o Sopocie ma wszelkie dane ku temu.Ruscy kochaja wydawać pieniadze .Trzeba tylko przemodelowac steorotypy.W Shark el Sheik Egipcjanie wybudowali nawet cerkiew ku wygodzie turystów,tak naprawde chyba lubią Rosjan gdyz mentalnie sa bardzo podobni.Wszystko dla turystów zadnych burdeli ,awantur złodziejstwa.Obecny turysta Rosyjski jest bardzo wymagający i nie liczy fenigów .Autostrada Berlinka budowana do Szczecina jak najbardziej dla tego duzego zamierzenia

~Mieszko

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-11-19 | 18:53

W Sopocie? Ciekawy pomysł, tyle że Sopot ma naturalnie ograniczoną powierzchnię i nie ma miejsca na rozbudowę. Chyba żeby: wywłaszczyć mieszkańców domków jednorodzinnych w dolnym Sopocie, wybudować falowiec albo Sea Towers, przesiedlić ich tam i się zwolni dużo miejsca :)

~do turysty

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-11-23 | 10:55

a popatrz sobie na Ukrainę, jakie oni tam dopiero mają fatalne drogi

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2022