mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Polskie drogi

Polskie drogi

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Wolno, wolniej, Wrocław

~Brawo

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-12-08 | 07:44

Bardzo dobry i trafny tekst. Ludzie których znam z Wrocławia podniecają się tym miastem. Ale miasto to nie tylko klimat na stary mieście ale także komunikacja i transport. W poznaniu od dawna się za to zabrali i teraz mamy najlepszą komunikację w polsce. tramwaje się nie spóźniają !! Korki tworzą się tylko przeważnie na drogach wylotowych. Więc Wrocław do roboty bo na Euro będzie wstyd

strona 2 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~K

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-12-12 | 09:06

Myślę, że po Wrocławiu jeździło by się całkiem znośnie, gdyby nie kierowcy wjeżdżający na skrzyżowania na późnym żółtym lub czerwonym, bez możliwości zjechania ze skrzyżowania. Gdyby ten proceder ograniczyć, było by nieźle. A remonty ... kiedyś trzeba je zrobić, nic na to nie poradzimy.

~Agatwro

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-12-12 | 11:55

We Wroclawiu nie ma potokowego przepustu pojazdow , co powoduje ciagle zatrzymywanie pojazdu pod swiatlami .Jedyny wyjatek to wyjazd z Wroclawia od Halera do Zwycieskiej , jadac przepisowo jedziemy czaly czas na zielonym .Reszta szlakow tranzytowych to siekanie na kawalki ,ustawione sa na 5 -8 aut osobowych , swiatla powinny umozliwic ruszenie i przejechanie od 6 do 10 TIR'ow a .wtedy takie regulacje maja sens.Czesto stoimy na swiatlach i patrzymy na puste poprzeczne ulice zamiast jechac w tym czasie, nikt nie zainstalowal petli indukcyjnych na malo uczeszczanych skrzyzowaniach ,ktore wlaczja swiatla jakby na zadanie stojacego auta nad petla. Mam wrazenie ze cala afera korkowa miala doprowadzic ,do zakupu bardzo drogiego systemy szpiegujaco-regulujacego ruch we Wroclawiu.Srednia po Wroclawiu to 19,5 km/h (z ostatnich 3 miesiecy),wiec nie ma sensu sie przemieszczac duzo szybciej,

~PONTI

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-12-13 | 01:16

Jeśli chodzi o Wrocław, to spójżcie na Poznań, kto tam zamontował te inteligentne światła, chyba jakiś matoł (przepraszam) ale to one korkują główną drogę przelotową przez Poznań.
Przemieżam średnio dziennie po wrocławiu ze 100 km i faktycznie jest problem z korkami ale pomiędzy 7 a 8:30 i 15 a 18, i problemem nie są drogi ale ludzie, którzy po nich jeżdżą, kampania "suwak" nie przyniosła żadnych skótków! Ludzie jadący do pracy i z nej wracający najczęściej jeżdżą lewym pasem bo za 5 skrzyżowań mają skręcić w lewo, zamiast prawym. Ostatnio kierowca (kobieta lub mężczyzna) jednego z samochodów jadący lotniczą w kierunku miasta za zwężką na gliniankach zjechał na lewy pas i jechał tym pasem aż do ostatniego groszą gdzie skręcał w kierunku mostu milenijnego. To jest kretynizm i nasze cudowne szkoly jazdy i egzaminy. Najlepiej się jeździ po wrocławiu pomiędzy 9 a 15, w tedy po mieście kursują w większości kierowcy, których jest to pracą i jest wtedy i kulturalnie i w miarę bez korków. Jak ktoś chce szybciej, albo się wcisnąć to nie ma problemu.
Więc nie drogi tylko tumany zasiadające za kierownicą i to bez znaczenia na płeć, są winni tych korków, które można by zlikwidowac jak by tylko trochę pomyśleli, a nie uważali, że jak mają prawo jazdy w ręku to są PANAMI DROGI. Według mnie jeszcze bardziej powinni zostrzyć egzaminy na prawo jazdy i tylko w mieście manewry wykonywać i pogonić tą całą chołote bez względu na wiek, bot o oni powoują korki.
A niech remontują, będziemy mieli lepsze drogi a ci co nie umieją jeździć albo się przesiądą w MPK albo będą stali w korkach.
Pozdrawiam wszystkich ułomnych kierowców, jeżdżących lewym pasem bez powodu i tych co korkują skrzyżowania, po to by zyskać 30 sekund w pierwszej fazie, a może dzięki temu stracic 30 minut, bo koło się zamyka.

~KKK

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-12-16 | 10:41

Wszelki tranzyt z miasta ! Niech ten ruch kołowy omija Wrocław, to byłaby dopiero jedna z kilku możliwości.

~vulcan

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-12-16 | 14:38

Gdyby kierowcy raczyli czasem zostawić auta w domu nie było by aż takich korków. Ja jeżdżę do pracy motocyklem bo jest najszybciej (wracam średnio 30min). Teraz jak zimno jest poruszam się tramwajem bo gdzieniegdzie ma wydzielone torowisko i w miarę szybko idzie (wracam 50-60min). Najgorzej wypada auto bo powrót zajmuje mi od 60 do 90 min a czasem i więcej. Do tego pali jak smok. Pozdro z wRock-a

~KKK

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-12-17 | 11:58

Wydaje mi się też, że Wrocław powinien przymierzyć się zwolna do budowy metra czy raczej kilku linii podziemnych tramwajów. Wagony dla ewentualnego metra proponowałbym nie większe niż te w Paryżu czy w Lizbonie ze względu na lepszą zwrotność na zakrętach. Proszę tylko zobaczyć te ciasne zakręty koło stacji metra "Bastilia" tam w Paryżu. Lepsza płynność ruchu kołowego na ulicach miasta tu niewiele pomoże, jak np. w takim stosunkowo niewielkim Nowym Sączu też są zatory.

~vulcan

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-12-17 | 13:44

We Wrocławiu tłumaczy się że metra nie będzie bo jest teren podmokły. Wydaje mi się że wszystko rozbija się o kasę i o brak woli w Urzędzie Miasta. Urzędasy brak kompetencji pokazali przy okazji ostatnich remontów. Brak koordynacji i krótkowzroczność. Zasiadają tam chyba ludzie z przypadku

~wld

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-12-20 | 16:27

wroclaw= najwieksze chamy za kolkiem. w zadnym miescie, a jestem kierowca zawodowym , nie widzialem takiego cwaniactwa i chamstwa. jazda szybszym pasem, by potem wpieprzyc sie na poczatek kolejki, wjazd na czerwonym, wpychanie sie bez kierunkowskazu na sasiedni pas itd. jeszcze jak chama nie wpuscisz, to trabi!!! 90% tych ludzi ma blachy DW. powinien byc monitoring i nagrywac wszystko, a potem po koleji wysylac mandaty, albo lapac na goracym. pozatym bruk, torowiska i kretynsko ustawione swiatla, ktore przepuszczaja po 2-3 auta, brak warunkowego skretu w prawo. o obwodnicy, to mozna juz ksiazki sensacyjne pisac. firmy zaskarazaja sie nawzajem o zle wyliczenie jakis tam dupereli i cala inwestycja utknela w bagnie biurokracji. chyba obwodnica autostradowa jest jedynym ratunkiem, ale to nie za naszego zycia.

~al

Zgłoś komentarz do moderacji 2008-12-27 | 21:05

A ja lubie to miasto Jade rowno 120km/h, zawsze mam zielona fale, zadnych znakow, przepisow a policja chyba tez tu nie istnieje. No fakt, godzina ok 2 w nocy i troche trzeba uwazac na zawieszenie ;)

strona 2 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021