mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Polskie drogi

Polskie drogi

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Liczymy na drogi...

~rubicon

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-04-09 | 07:38

Zapisana powyżej obwodnica Kędzierzyna-Koźla, bezwzględnie konieczna dla funkcjonowania "duomiasta", w obecnie budowanym etapie ma jedynie 3.5 kilometra. Całość obwodnicy /18 km/ powstanie dopiero po zakończeniu kolejnego etapu, planowanego do rozpoczęcia za dwa lata.
Jak łatwo urzędnicy podpisują się po czymś "naciągniętym" i "wirtualnym" w danej chwili.
A trzeba jeszcze pamiętać ,że trzy i pół kilometrowa inwestycja jest jedną z dwóch "największych" , w poronionym tworze administracyjnym, jakim jest Województwo Opolskie. Świadczy o "skali" tego "regionu", bardzo cywilizowanego w aspekcie wiejsko-rolniczym, ale praktycznie niezdolnego do pełnienia polityczno-administracyjnej roli wymaganej od Regionu. Podobnym, a nawet słabszym administracyjnym "potworkiem" jest jeszcze jedynie, Województwo Świętokrzyskie.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~piotrek

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-04-09 | 08:17

Spójrzcie jak ?długie? są te odcinki! Każdy ma po kilka kilometrów, tak naprawdę to tylko Szczecin - Gorzów jest realną budową drogi szybkiego ruchu, pozostałe to mydlenie oczu, ale jeszcze lepiej wygląda faza projektowa dróg które mają powstać. Na stronie GDDKiA jasno widać iż projekt + decyzje środowiskowe to min. 2 lata, i i tak każda z dróg budowana jest w innym standardzie (podobnie jest tylko na wschodzie Europy). Brawo samozadowoleni urzędnicy!

~p

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-04-09 | 08:21

Ano, mister "12 równa się 16" kandyduje teraz na prezia całej UE i może to naprawi? Podział powyżej 8-10 regionów czyni samorządność sprawą pozorną (co wyraźnie widać przy wielu okazjach) i praktycznie czyni Polskę krajem centralistycznym. Regiony muszą same zawalczyć o większą autonomię. Małopolanie z podziwem patrzą na Śląsk.

aaa

Motoryzacyjny ekspert

aaa

Miasto: Warszawa

Auto: Lexus GS

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-04-09 | 19:12

ten tego... no jest niby czym się pochwalić.
Ale to trochę przypomina raporty na GPW, fasada złota a z tyłu łaty na portkach ;)
A tak na poważnie to jeśli to mają być sukcesy to da dodam dwie porażki. Porażki bo powinno to być załatwione już w opisywanym okresie.
Pierwsza to A2 ze Strykowa do Konotopy. Jej brak lub chociaż brak rozpoczęcia budowy jest tragedią. Co prawda popieram ostatnią decyzję, żeby zerwać negocjacje jak konsorcja chciały się nachapać, ale nadal wszystko dzieje się ZA WOLNO!
Drugi temat to S2 - czemu taka cisza? Kiedy będzie budowa? S8 idzie do przodu. Czyżby znowu urzędnicze majaczenie miało doprowadzić do wybudowania S8 i wpakowania jej w niewyremontowane prlowieskie piekło budowlane jakim jest "trasa toruńska"? I co dam zrobią urzędnicy z ruchem z A2? Jak to co, dostawią kilkaset fotoradarów :)

~bob budowniczy

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-04-09 | 19:27

a co to jest:
29. budowa drugiego mostu??
a moze mialo byc "drogiego??" :)

~Rokson

Zgłoś komentarz do moderacji 2009-04-10 | 03:41

Jak zwykle karmią nas tym samym...

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019