mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Polskie drogi

Polskie drogi

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Słupki budzą kontrowersje

~Jotgie

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-11 | 22:56

To najbardziej durny pomysł, jaki istnieje na naszych drogach. Takie same słupki ustawiono na drodze nr 12/17 przed Lublinem. Efekt: pourywane zderzaki, lampy, brak możliwości odśnieżenia całego pasa i zawężenie, jazda kilometrami za ciągnikiem i kolosalne korki, utrudnienie przejazdu karetek, brak możliwości "ucieczki" w razie wtargnięcia na jezdnię, blokada pasa w przypadku wypadku czy awarii dużego pojazdu.
Totalny debilizm.

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~kkk

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-12 | 09:28

a ja jestem za słupkami koniec z wyprzedzaniem na skrzyżowaniach

~kotek

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-12 | 10:43

Jakie wyprzedzanie na podwójnej ciągłej??????? A może by tak pojechać zgodnie z przepisami? Niestety u nas to jest możliwe gdy siedzi nam policyjny samochód na ogonie albo poustawia się właśnie takie słupki. Wtedy można spokojnie i uciec czy zwolnic czy po prostu normalnie zareagować na sytuacje drogowe. Ok co do odśnieżania to moze byc problem ale zwykle odśnieżarka nie jedzie środkiem a i pas nigdy nie jest w całości odśnieżony nawet na autostradzie. Pozdrawiam a i jeszcze jedno jak jedzie karetka mozna zwolnic i dojechać do skraju jezdni. I następnym razem nie kupujcie prawka tylko wybierzcie się na kurs.

~oli

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-12 | 11:21

Jestem zdecydowanie przeciwny takim słupkom. Energię i pieniądze powinno się poświęcać na odpowiednie systemy szkolenia kierowców, nauki kultury jazdy, badania psychiatryczne piratów drogowych i inne zabiegi, które zapewnią nam wspólne bezpieczeństwo na drogach. Takie ograniczenia mechaniczne prowadzą do tego, że owszem wszyscy będą jechali wolniej, czasem nawet zbyt wolno i będą to sobie odbijali na innych odcinkach drogi, a to już będzie niebezpieczne. Poza tym są sytuacje, które trudno przewidzieć i wcale nie trzeba jechać szybo, żeby wpaść w jakiś kłopoty na drodze. Przykład: Jakiś czas temu jechałem dość wąska drogą ze standardowym ograniczeniem do 90, a za zakrętem zobaczyłem nagle dziadka, który cofał sobie tym samym pasem, bo przegapił jakąś boczną drogę. Cofał dość szybko. Mimo podwójnej ciągłej musiałem przeskoczyć na lewy pas. Mając po lewej słupki pewnie bałbym się tego manewru i wtedy raczej kraksa pewna. Zresztą wątpię, żeby ktoś kto jeździ dłużej i częściej był za takim rozwiązaniem. Wszelkie takie modyfikacje bardziej męczą kierowcę w czasie jazdy i ograniczają manewry. Zresztą, zobaczymy jak długo postoją.

~Jotgie

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-12 | 11:35

Kotek, nie pisz głupot. ZAWSZE się odśnieża całą jezdnię. Na autostradach tym bardziej. Nie odśnieża się pasa między jezdniami ale tam są jezdnie po minimum 2 pasy ruchu a nie jeden!

~Koza

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-12 | 11:40

jestem za - na podwójnej ciągłej nie powinno być żadnego wyprzedzania

~kotek

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-12 | 14:31

Niech będzie ze pisze głupoty!
Do mnie jednak przemawiają takie fakty, ze przed słupkami były ofiary śmiertelne, a po zamontowaniu ich nie ma. Moze któryś z Państwa oportunistów rozpocznie polemikę z tym stanem rzeczy? Dla mnie korzyści są oczywiste. A jeżeli ktoś musi sobie odbić spowolnienie tempa na innym odcinku to znaczy ze nie jest w pełni douczony tudzież emocjonalnie rozwinięty do prowadzenia urządzeń mechanicznych.
Szerokiej drogi i na koniec zagadka co jest lepsze urwana głowa tudzież złamany kark czy stłuczony migacz?

~mrka

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-12 | 15:34

Może tutaj te słupki uniemożliwiają wyprzedzanie i piracką jazdę, ale lepiej jak byśmy wpierw mieli bezkolizyjne drogi ekspresowe (w miarę budowane na bezużytecznych terenach), obwodnice, niemieniące się znaki z reklamami, a przede wszystkim autostrady (tańsze!, bo coraz więcej rzeczy w Polsce jest coraz droższych jak na kieszenie Polaków; różne usługi, ceny w barach, restauracjach, bufetach itd). W miastach takich jak W-wa zamiast słupków uniemożliwiających parkowanie i różnych zakazów, mandatów- powinniśmy mieć dobrze dopasowane sygnalizacje świetlne, bo są korki -głównie przed rondami, kładki pod i nadziemne dla pieszych, pasy nad ziemią dla ruchu samochodowego i ograniczone spaliny, załatane dziury, wyrwy, widoczne górki w mniejszych ulicach.

~mp

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-12 | 16:32

Kotek. Oportuniści nie rozpoczną polemiki, bo nie byłoby to zgodne z ich naturą.

~Azazello

Zgłoś komentarz do moderacji 2010-03-12 | 17:41

Głupota!! Jeżeli jedzie traktor, albo jakaś furmanka i są te słupki, to mam sie za nimi wlec? To bez sensu!! Na byłym odcinku lotniskowym przed Granowem w Wlkp na drodze Poznań-Zielona- Góra ustawiono takie coś i teraz właśnie z traktorami są problemy!!
Precz z pseudobezpiecznymi rozwiązaniami!!

strona 1 (z 2) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019