mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Finanse, prawo, ubezpieczenia, motobiznes, flota

Finanse, prawo, ubezpieczenia, motobiznes, flota

Sprzedaż samochodu

~Ryan

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-11-27 | 13:44

Wczoraj sprzedałem samochód. Zainteresowane osoby pooglądały sobie samochód , zajechaliśmy na stacje diagnostyczną, auto zostało sprawdzone i wykryte wady zostały przekazane potencjalnym kupcom. Po czym Państwo zdecydowali się podpisać umowę , zapłacić za auto i tyle. Następnego dnia dostałem telefon od kupców auta że zajechali do mechanika i wykrył on poważną usterkę i państwo chcą zwrócić samochód już następnego dnia. W umowie istniał punkt " Osoba kupująca została poinformowana o stanie technicznym samochodu " Bo przecież byliśmy na stacji diagnostycznej. Czy mam obowiązek oddać pieniądze i przyjąć auto z powrotem?

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~motor-rondo.bloog.pl

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-11-28 | 20:40

Raczej nie ma się czym przejmować - znajomy przechodził przez to, ale kupującemu nie udało się nic "wyżebrać". To może być zwykłe naciąganie, np na zwrot kosztów ew. naprawy, albo po prostu liczą na to, że coś jeszcze urwą. Panuje opinia, że jedynie kupując od komisu można się domagać ew. zwrotów. Pozdrawiam i życzę powodzenia

~Zono

Zgłoś komentarz do moderacji 2014-12-01 | 08:57

Najważniejsze że udało się sprzedać samochód. Jeśli ktoś był tak naiwny i zaufał sprzedawcy, to niech cierpi. Ktoś powie a gdzie uczciwość? Żadnej uczciwości. Przecież sprzedawce wcześniej czy później też ktoś naciągnie. I tak nawzajem żyjmy sobie w naszym piekiełku, w którym jeśli sprzedamy a nie wykiwamy kogoś, to satysfakcji będzie brak.

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019