mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Finanse, prawo, ubezpieczenia, motobiznes, flota

Finanse, prawo, ubezpieczenia, motobiznes, flota

Komentujesz artykuł z Motogazety mojeauto.pl: czytaj komentowany artykuł.

Jazda bez OC coraz bardziej ryzykowna

~zmotoryzowany

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-08-20 | 14:14

Wszystko rozumiem oprócz jednego. Dlaczego za nieużywany pojazd (pomijając np. samochody zabytkowe) muszę płacić OC? Dlaczego nie mogę czasowo wycofać w wydziale komunikacji pojazdu z ruchu? Tym, co stwierdzą, że wtedy niektórzy Polacy i tak by jeździli takimi pojazdami bez OC odpowiadam: przy wycofaniu pojazdu z ruchu należałoby oddać tablice rejestracyjne, bez których raczej trudno byłoby się poruszać po drogach i oczywiście byłaby też odpowiednia pieczątka w dowodzie rejestracyjnym. Dlaczego do diabła nic w tym kraju nie może być normalnie???

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

~ubezpieczony

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-08-22 | 12:00

Jazda bez oc, nie wyobrażam sobie tego....

~Benek

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-08-25 | 15:53

ale przecież możesz wyrejestrować samochód z ruchu i zdać tablice rejestracyjne. Kto powiedział, że nie. to już twoja sprawa, czy chcesz go sprzedać na części, czy traktować jako ozdobny relikt. Zamiast narzekać, lepiej dwa razy cos doczytaj...

Ekspert_Superpolisa

Nowicjusz

Ekspert_Superpolisa

Miasto: Warszawa

Auto: Audi A6

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-08-25 | 16:41

Poruszanie się pojazdem bez ważnej polisy OC jest nie tylko nieodpowiedzialne ale i bezsensowne z finansowego punktu widzenia. O ewentualnych konsekwencjach spowodowania wypadku przez nieubezpieczonego kierowcę nawet nie trzeba wspominać, bo już sama kara za brak polisy odstrasza. Warto pamiętać, że zakres obowiązkowego ubezpieczenie we wszystkich firmach jest taki sam, więc śmiało można wybierać najtańsze OC. To zdecydowanie lepszy pomysł na szukanie oszczędności.
Pozdrawiam,
Ekspert Superpolisa.pl
www.superpolisa.pl

~zmotoryzowany

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-08-27 | 02:58

@Benek: Lepiej żebyś Ty przed swoją wypowiedzią nie dwa, a trzy lub w Twoim przypadku może nawet więcej razy coś doczytał, tym bardziej, że pod pozorem komentarza umieszczasz sobie darmową reklamę, a komentujesz sprawę, o której jak widać nie masz zielonego pojęcia. Otóż od dawna nie mogę tak po prostu wyrejestrować samochodu osobowego oddając przy tym tablice rejestracyjne. Żeby mój samochód nie był na mnie zarejestrowany, czyli żebym nie musiał płacić za niego OC, to muszę go albo sprzedać, albo zezłomować, albo musi ktoś mi go ukraść. Innej możliwości nie ma. Jakiś kompletny kretyn i debil to wymyślił, ale niestety takie są fakty. Jest to jeden z wielu polskich prawnych idiotyzmów. Dlaczego nie można samochodu, którym się nie jeździ, po prostu wyrejestrować i trzymać go dalej np na własnej działce, nikt sensownie nie potrafi odpowiedzieć. Słusznie, bo logicznego wytłumaczenia nie ma.

~NAJTAŃSZE OC !

Zgłoś komentarz do moderacji 2015-10-13 | 13:45

[Treść posta została usunięta przez moderatora!]

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2020