mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - Opony

Opony

Komentujesz opony : wszystko o oponach .

9-letnie opony wielosezonowe a jazda zimą

~Agata

Zgłoś komentarz do moderacji 2021-02-13 | 11:52

Witajcie. Mam pewien problem i proszę o szczere rady. Otóż posiadamy razem z mężem samochód, w którym opony mają już trochę lat (konkretne 9, tak wynika z ich opisu) i są to opony wielosezonowe. Jest to drugi samochód w domu i nie przywiązywaliśmy aż tak dużej wagi do opon. Jeździ cały rok na wielosezonowych, służy głównie do jazdy po mieście. Na co dzień jeżdżę na 3-letnich nowych zimówkach i jakoś sobie radzę. Niestety „lepszy” samochód chwilowo odmówił posłuszeństwa i został tylko ten „gorszy” a przyszło mi jeździć do pracy 15 km dziennie za miasto w jedną stronę. Zima w tym roku zaskoczyła drogowców (i kierowców), drogi za miastem są generalnie ośnieżone i śliskie i tak szczerze to się boję jeździć z takimi oponami. Mąż mnie zapewnia że jest jeszcze zapas bieżnika i nie mam się czego obawiać jak będę jechać powoli bo wiek opony nie jest tak ważny tylko bieżnik jednak ja się boję i nie wiem czy to dobry pomysł. Proszę doradźcie czy jazda samochodem w takim stanie i z takimi oponami faktycznie jest bezpieczna ? Mąż ma trochę więcej doświadczenia w jeździe zimą. Ja jednak nie czuję się na siłach. Iść na całość czy zabrać się z koleżanką albo jechać pociągiem ?

strona 1 (z 1) Odpowiedz odpowiedzi wyświetlaj:

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021