mojeauto.pl

Forum motoryzacyjne

Szukaj na forum

O forum

Forum kierowców - profil użytkownika

alabaster Nowicjusz

Miasto: Ostrołęka

Auto: Mazda 3

zobacz wszystkie posty użytkownika

Pięć ostatnich postów użytkownika:

czasem przerywa/gaśnie podczas przyspieszania

2014-08-22 | 20:43

Zbyt mało danych. Objawy podobne do tych opisanych przeze mnie? Jeśli tak, to polecam konsultacje z moim mechanikiem, z tym że przez telefon wiele nie uzyskasz. Konieczna wizyta w Ostrołęce, ale warto.

2011-12-28 | 20:29

No i niespodzianka! Objawy wróciły z takim samym natężeniem, czyli bez zmian. Owszem, DPF może i był do wymiany, ale to nie było to. Nie takie objawy, gdyż wówczas moc byłaby zredukowana, a nie jak w tym przypadku przerywał, a nawet gasł. Co zresztą sugerowałem. Kochane ASO! 2 x 200 zł jak psu w d... A mogło być jeszcze drożej...
Inni natomiast sugerowali EGR lub po prostu mówili: "Mazda tak ma." Czyli że co? Mam go zezłomować?
Trafiłem w końcu (całkiem przypadkiem) na podrzędny zdawałoby się warsztat w Ostrołęce, a w nim elektryk, który podjął się naprawy. Po około 2-3 godzinach auto było do odbioru. NAPRAWIONE!!! Koszt: 450 zł.
Ale mam też złą wiadomość. Nie podał przyczyny niestety, co sobie zastrzegł przed naprawą. Byłem zdesperowany więc się zgodziłem. Czy żałuję? Chyba nie. Dał gwarancję, a w razie czego mam dobrego elektryka pod ręką. Polecam.

2011-11-21 | 14:17

Już wszystko jasne. W serwisie poinformowali mnie (po dwukrotnym sprawdzeniu), że to DPF - czyli filtr cząstek stałych. Dzięki niemu właśnie auto spełnia wymogi EURO-4, itp, itd. Konieczna wymiana, ponieważ z takim przebiegiem (około 200.000 km) szanse na dalszą eksploatację w takim stanie są praktycznie zerowe. Już gasł mi coraz częściej przy próbie nawet najmniejszego dotknięcia pedału gazu. Na drugi dzień trochę się poprawiło na tyle, że mogłem dojechać do warsztatu (90 km). Ale z wyprzedzaniem innych pojazdów był już problem. Koszt w serwisie to minimum 3500 zł. Plus uzupełnienie płynu kilka stów, to uzbiera się ze 4000 zł. Zdecydowałem się na fizyczne usunięcie go, czym zajmuję się sporo warsztatów w Warszawie - koszt: 1000 zł. Problem nie istnieje.
Swoją drogą, to ciekawe, że takie filtry tyle kosztują. W serwisie poinformowali mnie na pocieszenie, że i tak mam szczęście, bo w niektórych modelach Mazdy koszt to 8, 10, a nawet 12.000 zł (słownie: dwanaście tys. zł). Droga ta ekologia.

2011-06-13 | 16:45

Z moją Madzią jest pewien problem i nikt nie potrafi postawić żadnej diagnozy. To jest model z 2006-go roku 1.6 diesel (80 KW), przebieg mniej niż 200000 km. Kupiłem ją miesiąc temu i zdarzyło się kilkakrotnie, że podczas mocnego przyspieszania (2-gi, 3-ci bieg), przerywała przez chwilę (jakbym zupełnie zdjął nogę z gazu) , a dwukrotnie nawet zgasła i dopiero zapaliła po kilku próbach.
Jedyne wspólne okoliczności to takie, że było to zaraz po kilku pierwszych minutach jazdy danego dnia (raz około południa, innym razem rano, ale też ciepło - jeśli to miałby jakieś znaczenie), tak, że silnik miał zawsze temperaturę prawie roboczą. Potem po takim incydencie mogłem jeździć cały dzień w różny sposób bez jakichkolwiek niepokojących objawów. Tak jak wówczas, gdy rozpoczynałem dzienną jazdę odrobinę łagodniej, po całkowitym rozgrzaniu nie występował ten problem przy nawet najmocniejszym przyspieszaniu.
W międzyczasie wymieniłem filtr paliwa - nie pomogło.
Czy ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć? Z góry dziękuję.

Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019